Gyorsított eljárásban állította bíróság elé az ügyészség azt a férfit, aki 2026 tavaszán, egymást követő napokon lopott el parkoló autókat Heves vármegyében.
A büntetőeljárásról szóló törvény lehetőséget ad arra, hogy az ügyészség a terheltet a bűncselekmény elkövetésétől számított két hónapon belül bíróság elé állítsa, ha az ügy egyszerű megítélésű, a bizonyítékok rendelkezésre állnak, és a terheltet tetten érték, vagy beismerte a bűncselekmény elkövetését.
Az ügyben érintett férfi mindkét alkalommal olyan autót vitt el, amelyben benne hagyták az indítókulcsot. Először egy Tarnazsadányban, utcán parkoló gépkocsit kötött el, amellyel elhajtott, majd azt egy másik településen hagyta. Másnap Hevesen szerzett meg egy parkoló autót, amelyet később értékesített is.
A férfit a cselekmények elkövetése után néhány nappal őrizetbe vették, majd két nappal később már bíróság előtt kellett felelnie tettéért. A Hevesi Járási Ügyészség jármű önkényes elvétele bűntette, valamint kisebb értékre elkövetett lopás vétsége miatt szabadságvesztés kiszabását és közügyektől eltiltást indítványozott. A vádhatóság emellett azt is kérte, hogy a bíróság rendeljen el vagyonelkobzást az ellopott autó értékesítéséért kapott összeg erejéig.
A férfi fiatal kora ellenére már büntetett előéletű volt. A járásbíróság ítélete megegyezett az ügyészségi indítvánnyal.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















