Elfogadták a képviselők az Integrált Területi Program 2.0-s változatát a hétfői közgyűlésen. E dokumentum teremti meg 2014-20-as időszakban lehívható TOP-os forrás felhasználásának keretét. Összesen 11 milliárd forintról van szó.
Napirend előtt Nyitrai Zsolt Eger és térsége országgyűlési képviselője kapott szót a közgyűlésen. A honatya kifejtette: szakítani kíván azzal a gyakorlattal, amely szerint a képviselők csak mandátumuk lejárta előtt adnak számot a munkájukról, ezért hamarosan minden háztartásba eljuttatja írásos beszámolóját. A mérleggel párbeszédet is kezdeményez, arra kéri az egrieket, adjanak választ, mely fejlesztést tekintik a legfontosabbnak. Ugyancsak napirend előtt kérdezhettek a képviselők a város rendőrkapitánytól. Ezúttal Habis László is élt a lehetőséggel, s arra volt kíváncsi, mennyire tükrözi Eger közbiztonsági helyzetét, egy a napokban megjelent sajtóhír. Válaszában Bognár József elmondta: az utóbbi öt esztendő legkevesebb bűnténye történt tavaly, a bűncselekmények száma jelentősen csökkent 2014-ben 2013-hoz képest. Elhangzott: a következő közgyűlésen napirendre kerül a megyeszékhely közbiztonságának helyzete.
A különös időpont nem volt véletlen (mindig a hónap utolsó csütörtökjén szokták megtartani a közgyűlést), fontos határidő volt a hétfői nap. Ekkor kellett döntést hozni az Integrált Területi Programról. Ezzel kapcsolatban Habis László kifejtette: 11 milliárdos forrás felhasználására nyílik lehetősége a városnak a 14-20-as uniós ciklusban, a keretekről határoznak most. A vitában aztán voltak értelmezési problémák, Tóth István szerint olyan határozatot kell meghozni, amin aztán nem lehet változtatni, s példaként a belváros rehabilitációját emelte ki. Császár Zoltán útfelújítást kezdett sürgetni. A polémia csak akkor ért véget, amikor a polgármester háromszor egymás után mondta el, hogy most nem projektlistáról kell határozni, csak a program elfogadásáról. A dokumentumban 9 fő témát jelöltek ki, a többi között a gazdaság- illetve a városfejlesztést. Olyan kereteket határoztak meg, mint, hogy útfelújításra 1 milliárdot költ majd a város a Területi Operatív Program forrásából. Habis László hozzátette: a következő lépcsőben lehet változtatni a belső arányokon. A többség elfogadta az előterjesztést.
Sporttámogatásokról is döntöttek: a férfi pólósok BL szereplését (Birosék a Final Sixbe jutottak) 5 millióval támogatja Eger. Határoztak arról is, hogy az NB I-be jutott SBS Eger Eszterházy Szabadidő- és Sportegyesület férfi kézilabdásait a tervezett 9 helyett 20 millióval támogatja a megyeszékhely önkormányzata. Lombeczki Gábor elmondta: az induláshoz 50 millió szükséges, amire Martonné Adler Ildikó alpolgármester kifejtette, a városi 20 millión túl az egyesület szponzori pénzből kívánja biztosítani a hiányzó összeget. Várhatóan sikerrel, azaz jövőre két első osztályú sportcsapata lehet a városnak.
Tekintse meg Nyitrai Zsolt napirend előtti felszólalását:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















