Lépjen kapcsolatba velünk

Új kerékpáros rekord a Tisza-tónál

Kerekpar

Új kerékpáros rekord a Tisza-tónál

Ez a cikk több, mint 4 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Összesen 87 920 kerékpáros hajtott át a Kiskörei Vízlépcső üzemi hídján 2021-ben, meghaladva minden korábbi év forgalmát.

A rekordról a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság számolt be. A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság Kiskörei Szakaszmérnökségének adatai szerint tavaly új havi csúcsok is születtek. A KÖTIVIZIG Kiskörei Szakaszmérnöksége 2008 óta kíséri figyelemmel a duzzasztóművön áthaladó kerékpáros forgalmat.

Mint írják – az első, nem teljes évben, 2008-ban 6800 biciklis gurult át az üzemi hídon, 2016-ban a számuk már meghaladta a 20 ezret, 2017-ben a 30 ezret, 2018-ban pedig 56 959-re nőtt a forgalom, ebből 5150 volt a versenyző. Kismértékű visszaesést követően 2019-ben 49 ezer biciklis hajtott át a duzzasztómű felett, ebből 1990 versenyző.

2020-ban 70 435 bringás gurult át így Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Hevesbe vagy fordítva, köztük 104 versenyző. Tavaly pedig 87 920-re nőtt a számuk, ebből 1100 versenyzés szándékával tekerte a pedált.2021-ben korábban nem tapasztalt számú kerékpárost regisztráltak februárban (321) júniusban (13 372), júliusban (20 161), augusztusban (22 882) és szeptemberben (13 103).

A nyári hónapokban tehát együttesen 56 415 biciklist számlált a Kiskörei Szakaszmérnökség, ami majdnem annyi, mint 2018-ban a teljes évi forgalom. Megjegyezték azt is, hogy az igazgatósági statisztikákban csak azok a bringások jelennek meg, akik áthajtottak a duzzasztómű felett.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL