Immár nyolc gyanúsított áll kényszerintézkedés hatálya alatt, miután az Egri Járásbíróság egy hónapra elrendelte további öt fiatalkorú és egy felnőttkorú személy letartóztatását. A letartóztatás végrehajtási helye a fiatalkorú gyanúsítottak esetén javítóintézet – közölte az Eger Hírekkel Hoszné dr. Nagy Tímea, az Egri Törvényszék sajtószóvivője.
Ahogy arról korábban beszámoltunk szombaton két személyt már letartóztatott a bíróság ugyanezen ügyben.
Fiatalkorúak bántalmaztak és raboltak ki több embert egy egri parkban
A gyanú szerint 2022. augusztus 11-én éjjel egy társaság több személyt bántalmazott egy parkban, majd a megtámadott sértettek értékeit elvették.
Az Eger Hírek nem hivatalos forrásból úgy értesült, hogy az eset az Érsekkertben történt.
A nyomozási bíró által meghozott végzés szerint a gyanúsítottak személyi körülményeire tekintettel alappal feltehető, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a büntetőeljárásban elérhetetlenné válnának, továbbá a letartóztatás elrendelése nélkül, annak a reális veszélye is fennáll, hogy újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követnének el.
A bíróság azt is megállapította, hogy megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak még fel nem kutatott tárgyi bizonyítási eszközöket megsemmisítenének vagy elrejtenének, ezzel a bizonyítást veszélyeztetnék, így ez a letartóztatás harmadik különös indoka.
A végzés egyetlen gyanúsított vonatkozásában sem végleges, azt az ügyész tudomásul vette, azonban mind a gyanúsítottak, mind pedig védőik és törvényes képviselőik is fellebbezést jelentettek be. A végleges döntést az Egri Törvényszék hozza meg.
A fotó illusztráció!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











