Fejet hajtottak az aradi vértanúk és Lenkey honvéd tábornok emléke előtt a Kisasszony temetőben.
A megemlékezésen Munkácsi Sándor, a Lenkey-s Bajtársi Egyesület elnöke felidézte Lenkey János életútját és hőstetteit. Mint fogalmazott: köszönet illeti a város vezetését, mert megmentették a 48-as egri hős szülőházát, amely a tervek szerint múzeumként nemcsak a Lenkey családnak, de más, az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban kitűnt egri hősnek is emléket állíthat majd.
Az egri önkormányzat nevében Martonné Adler Ildikó alpolgármester koszorúzta meg a honvéd tábornok síremlékét, a Kossuth Zsuzsa Szakközép- Szakiskola és Kollégium diákjai pedig ünnepi műsorral tisztelegtek a vértanúk előtt.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















