Lépjen kapcsolatba velünk

Egyenrangú partnerek a fogyatékkal élő emberek

Tvbelyeg

Egyenrangú partnerek a fogyatékkal élő emberek

Ez a cikk több, mint 10 éve és 7 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Sportbéli sikereiről, az integrált oktatásban eltöltött 12 tanévéről, illetve a Paralimpiákon szerzett tapasztalatairól beszélgetett egri diákokkal Orsós Zsolt egykori paralimpikon, a Szolidaritás Nagykövete.

Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskolában megtartott ingyenes rendezvényen elmondta: a fogyatékkal élők teljes értékű emberek, bátran lehet őket foglalkoztatni, alkalmazni különböző munkakörökben.

Orsós Zsolt kiemelte: öt éve járja az ország iskoláit programjával, és reményei szerint a felnövekvő nemzedékek még nyitottabbak, segítőkészebbek lesznek a fogyatékkal élőkkel.

A foglalkozás második részében Orsós Zsolt segítő irányítása mellett kipróbálhatták egy vakok által játszott speciális sportágat, a csörgőlabda-játékot is. A játékos mozgásélmény segítségével a diákok rövid időre megtapasztalhatták, milyen nehézségekkel küzdenek a látássérült embertársaik, ezáltal közelebb kerülhettek a fogyatékossággal élők mindennapjaihoz.

Martonné Adler Ildikó, alpolgármester hangsúlyozta: Eger nagy figyelmet fordít a fogyatékkal élőkre, és a város a „parasportok fellegvára”. Felidézte: az egriek különösen büszkék arra, hogy 2011 óta számos rangos nemzetközi rendezvénynek, Világkupának, Európa-bajnokságnak volt házigazdája városuk. Az alpolgármester példaként említette a szeptemberben Egerben megrendezett Kerekesszékes vívó-világbajnokságot is, és kiemelte: megyénk sportolói idén megnyerték a Csörgőlabda Magyar Bajnokságot.

Tekintse meg videó-összefoglalónkat az eseményről:

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Eger Hírek TV kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL