420 ok a legalizálásért”, „az alkohol sokkal rosszabb”, „egy slukktól nem lesz semmi bajod”, „nem létezik olyan, hogy kapudrog” – és még sok hasonló mondatot hallhatnak a fiatalok arról, hogy nem lesz semmi bajuk a kábítószer használattól. A valóság pedig ennek az ellenkezője. A drogpolitika aktuális kérdéseire keresik a válaszokat a MCC egri képzési központjában április 11-én Haller Józseffel, a Drogkutató Intézet igazgatójával, Győrfi Pállal az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetőjével és Téglássy Kristóffal, a Drogkutató Intézet stratégiai igazgatójával.
A kultúrából ömlik ránk, hogy egy kis kábítószer nem árthat, a valóság azonban nem is állhatna messzebb attól, amit hallunk. Ha ma egy fiatal elmegy szórakozni, gyakran hívják fel figyelmét a drogokkal való visszaélésre, az intés azonban közel sem bír akkora súllyal, mint a helyzet indokolná. A designerdrogok terjedése és a megengedő drogpolitika olyan társadalmi kihívás, ami komplex választ igényel. Meghívott előadóinkkal erről beszélgetünk. A téma különösen is aktuális, hiszen Magyarország kormány hadat üzent a drog-kereskedőknek – írja az MCC.
Előadók:
- Haller József, tanszékvezető egyetemi tanár, a Drogkutató Intézet igazgatója
- Győrfi Pál, kommunikációs vezető, Országos Mentőszolgálat
- Téglássy Kristóf, a Drogkutató Intézet stratégiai igazgatója
Időpont: 2025.04.11. 17:00
Helyszín: 3300 Eger Széchenyi utca 58.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















