Tavaly karácsonykor a szeretet helyett a veszekedés kapott teret egy család otthonában, baj is lett belőle. Most jogerős ítélet született az ügyben.
Az Egri Törvényszék A. S. vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt két év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztette.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott élettársával és három gyermekükkel 2017. december 25-én megjelent élettársa szüleinek házában, ahol a tágabb rokonság tagjaival együtt ünnepelték a karácsonyt. Az esti órákra a társaság férfi tagjai közül többen – így a vádlott is – ittas állapotba kerültek. A vádlott egy alkalommal távozott az ingatlanból, majd amikor visszatért, a rokonai azt hitték, hogy drogozni volt, ezért veszekedni kezdtek, melynek során a vádlott az élettársával dulakodott. A vádlott élettársának édesapja, a későbbi sértett a további tettlegesség megakadályozása érdekében a vádlottat kiküldte a házból.
Az ittas és indulatos állapotban lévő vádlott kiment az udvarra, majd a nyitott ablakon keresztül bekiabált, és kihívta a sértettet, aki kilépett a verandára, ekkor a vádlott az udvaron tárolt tűzifák egyikével fejen ütötte a sértettet, aki az eszméletét vesztette, és összeesett.
A sértett házastársa és férfirokonai kiszaladtak az udvarra, és többen megütötték, megrúgták a vádlottat. Ekkor a vádlott a tűzifát eldobta, és elmenekült a helyszínről. A bántalmazás következtében a sértett nyolc napon túl gyógyuló, közvetetten életveszélyes sérülést szenvedett. A vádlott a fenti cselekmények, valamint a menekülés közbeni elesése következtében nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védője tudomásul vették. Az ítélet jogerős.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















