A tizenkét méter magas fenyőn közel 1 kilométeres fényfüzér és mintegy 200 gömbdísz pompázik majd.Sokan megálltak a járókelők közül az egri Dobó téren kedden délelőtt, amikor begördült a jókora daru és a méretes teherautó, platóján a 12 méteres fenyővel. A fát ezúttal egy egerszalóki családi ház udvaráról hozták. A leendő karácsonyfa 12 méter magas és hamarosan 1 kilométernyi fényfüzér díszíti majd, valamint közel 200 gömbdísz kerül az ágakra.
Eger ünnepi fényei november 30-án, vasárnap 16 órakor gyúlnak ki a belvárosban és a főtéren. A városi adventi koszorún az első gyertyát adventi ünnepség keretében Habis László polgármester gyújtja meg, a történelmi egyházak lelkipásztorai pedig adventi gondolatokkal köszöntik az egrieket.
A november 30-i program:
15.00 A három kívánság
– a Bab Társulat interaktív előadása különleges óriásbábokkal
15.45 A Farkas Ferenc Zeneiskola műsora
16.00 Ökumenikus adventi gyertyagyújtás
Ünnepi köszöntőt mond: Habis László Eger MJV polgármestere
Városi díszkivilágítás
17.00 „Karácsonyi fények” – Érseki Fiúkórus, Szent Imre Általános Iskola diákkórusa, Lenkey János Általános Iskola kórusa
Az Egri Ward Mária Általános Iskola Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola műsora
18.00 BON-BON együttes
10.00-tól áll nyitva az Angyalhaj karácsonyi kézműves játszóház az Üvegteremben (a Városháza multifunkcionális termében)
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















