Ternyák Csaba érsek úr osztotta meg újévi gondolatait hírportálunkkal.
Mindenekelőtt sok boldogságot kívánok az új évben minden olvasónak!
Ahhoz, hogy boldogok legyünk, újra fel kellene fedeznünk mekkora kincs birtokában vagyunk. Az evangélium igazi örömhír, amely képes arra, hogy életünket biztos koordináták közé helyezze. Mindenekelőtt nekünk papoknak és a gyakorló híveknek van szükségünk arra, hogy hitünket ismét az újdonság erejével éljük meg az új évben.
Jó lenne aztán az evangélium felszabadító üzenetével közelebb jutni azokhoz a megkeresztelt emberekhez, akiknek nincs élő kapcsolatuk az egyházzal és nem tapasztalják meg a hit vigasztalását. Ne feledkezzünk meg azokról sem, akik bármilyen okból nem ismerik Jézus Krisztust. Közülük sokan titkon keresik Istent és vágyódva gondolnak rá.
Az álmaimban egy olyan missziós egyház él, amely úgy hirdeti az evangéliumot, mintha egy lakomára hívná meg az embereket, amelyből senki nem maradhat ki. Jó lenne az Istennel való élet örömét egy vonzó egyház szép közösségei által bemutatni. Azt szeretném, ha minél több ember felismerné, hogy ez az út vezet az igazi boldogságra. Vigaszt, örömet, békességet akarunk adni az embereknek. Ez a fő feladatunk, ez ad értelmet szolgálatunknak. A lelki értékekre szeretnénk a figyelmet ráirányítani. Ezt a célt tartjuk szem előtt, amikor szegényeket szolgálunk, amikor iskolákat tartunk fenn, amikor az ifjúsággal foglalkozunk, amikor az időseket vagy a betegeket gondozzuk.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















