A 2015-ös költségvetésre vonatkozó módosító javaslatait ismertette a héten több sajtótájékoztatón a Fidesz-KDNP. Az egri frakció tagjai, tájékoztatásuk szerint, még vonzóbbá, még élhetőbbé szeretnék tenni a várost az itt élők és a turisták számára. Az indítványokat csütörtökön tárgyalja az egri közgyűlés. Frissített összefoglaló.
MIKROVÁLLALKOZÁSOK TÁMOGATÁSA, A TURISZTIKAI KÍNÁLAT BŐVÍTÉSE
Startup Eger néven kreatív fiatalok induló vállalkozásainak támogatását, vonzó turisztikai célpontok, egyebek mellet Dobó István palotájának, megépítését, a város térfigyelő-rendszerének bővítését és új belvárosi illemhely kialakítását tartalmazza a Fidesz-KDNP egyik javaslatcsomagja.
ÚJ SPORT ÉS SZABADIDŐS LEHETŐSÉGEK TEREMTÉSE, A VÁROS ENERGIATAKARÉKOSSÁGÁNAK NÖVELÉSE
A város hatékonyabb és költségtakarékosabb energiaellátására használná fel a termálforrásokat a frakció. A fideszes politikusok uniós forrást különítenének el egyedi vízórák felszerelésére is, valamint a társasházak energetikai felújítására. A csütörtöki közgyűlésen javaslatot tesznek egy új sportcentrumot felépítésére a Lajosvárosban, illetve egy korábban, MLSZ-es pályázaton elnyert támogatás kiegészítésre, hogy műfüves pálya épülhessen a városban.
TÖBB KULTURÁLIS LEHETŐSÉG TEREMTÉSE A FIATALOK SZÁMÁRA, TÖBB FORRÁS ELKÜLÖNÍTÉSE VÁROSMARKETINGRE
Az egri fiatalok kulturális és szórakozási lehetőségeit is szeretné bővíteni módosító javaslataival a Fidesz-KDNP. A politikusok kezdeményezik, hogy fiatal egri zenészeket támogató pályázati program induljon, legyen része idén az országos fesztiválsorozatnak a Feszt Eger, és többet költsön a város imázsépítésre, marketingre.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















