Lépjen kapcsolatba velünk
EHSZERINTUNK

Falun volna jó?!

Ez a cikk több, mint 11 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Folytatódik a felnémeti csetepaté: a városrészben élők zsarolásról beszélnek, az önkormányzat fejlesztésekről. Válóok vagy politikai hangulatkeltés?

Legutóbb csak belengették, most pedig már a konkrétumait is elkezdték szervezni a felnémetiek a leválásnak. Illetve eredeti állapot visszaállításának. Ez még pontosan nem tiszta, de lesz majd önálló önkormányzat, meg ilyesmi. Szóval elhangzott, hogy őket megzsarolja az önkormányzat, s erre az a válasz, ha megépül a hajléktalanszálló, akkor ők kezdeményezik az önállósodást, ha nem, akkor meg maradhat minden ugyanígy.

 

Legutóbb is kiveséztük már, hogy a dolog több szempontból is különös, most csak arra figyeltünk, hogy mégis mi ez az egész, vissza az eredeti állapotot ügy. Persze nem újkeletű ez, a Jobbik ezzel kampányolt nyártól őszig, furcsa módon most is volt egy pár aktivistájuk a gyűlésen. Meg ott volt most már a körzet képviselője is, aki nem mellesleg alpolgármester, és sokan nehezen értették, hogy miről beszél, amikor azt mondja, az egész város érdekét is nézni kell, nem csak a körzetét.

 

Rázsi Botond ugyanis szeret úgy viselkedni, mint egy ember, ezt pedig a politika nehezen tolerálja, a választók meg még nehezebben. Jönnek a felhangok, hogy ő akar kiskirály lenni a körzetben, de persze ezt csak a kiskirály-jelöltek mondják, a delikvens meg beszél a kerékpárútról és az infrastrukturális fejlesztésekről. A kettő nem egy nyelven van.

 

Szól a mantra az önkormányzati gondolatról, az egész várost érintő érdekről, meg egy másik az önállóságról és a Kánaánról. Hogy Felnémet virágozna Eger, meg a megyeszékhely problémái nélkül. És higgyék el, nem a felnémetiek ellen beszélek, csak azt a szűk kört nem értem, akik tolják ezt a „vissza az eredeti állapotot” vonalat, hogy aztán ne kertvárosias rész legyen, hanem falu, ahová helyközi járattal kell menni, és, ahol nem tudjuk miből lesz idegenforgalmi, vagy éppen iparűzési adó.

 

Mert ez a miénk a Tesco és az OBI, nem egy iskola aulájában eldöntendő ügy, a Berva meg nagyrészt Felsőtárkánynak fizet. Szóval sok a nyitott kérdés, meg a politikai lózung, de a legfájóbb, hogy egyelőre az nem világos, most az új választás a lényeg, az önállósodás vagy éppen a hajléktalanszálló ügye. Tényleg, a hajléktalanokkal beszélt már valaki?

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL