Régi téma Egerben, hogy mit kínál a város a helyieknek, illetve a turistáknak. Érdemes a turisztikai mutatók mellett ezen is elgondolkodni újra és újra.
Nem is olyan régen jelent meg az az adatsor, amelyből kiderült: tavaly közel félmillió napot töltöttek a látogatók a hevesi megyeszékhelyen. Ez pedig jelentős növekedés a 2013-as évhez képest, ami azért is különleges, hiszen emlékezhetünk, 2014-ben jobbára egy gödör állt a Dobó tér helyén, meg pallókon jártunk a Kis Dobó térre. Nem beszélve a lezárt, feltúrt utcákról, a bonyolult közlekedési rendről. Szóval a rehabilitáció évében több turista kereste fel a várost, mint korábban, amiben nyilván nagy szerepe volt a lezárult Gárdonyi Emlékévnek, és még számos különleges programnak. Az október 23-i, négynaposra nyúló hétvégén Eger volt a legkedveltebb település a belföldi turisták körében.
Aztán a napokban kiderült: az idei első három hónapban is az egyik legnépszerűbb úticél volt Eger, sőt, Húsvétkor is a TOP3-ban szerepelt a város. Megteltek a szállodák, s a szeles, borús idő ellenére a terek is. Rengetegen voltak a Szépasszonyvölgyben, vagy a várban. Igaz, mondhatjuk, hogy az ilyen alkalmakra mindig van attrakció, s ha három napig lehet pihenni, szívesen utaznak az emberek, és olyankor azért hajlamosak – legalább estére – kimászni a wellness medencéjéből. No de mi a helyzet, ha nincs tojás, azaz mi van a nyúlon túl?
Nos, a mozi pénztáránál is sokan csekkoltak, volt hogy egyszerre négy teremben volt teltház és akkor még csak most jön a moziünnep… De ha korábbra tekintünk, az Eger Rallyera ezrek jöttek, most pedig kezdődik a Tavaszi Fesztivál, hová jön a bábos szakma színe-java, Rúzsa Magdi, meg Palya Bea. Erre pedig már nehéz azt mondani, hogy mézesmadzag, ami a Dunántúlról csábítaná ide a népet. Ahogy nekünk szól az immár életünk részéve vált Kultúrszalon, vagy a fokkal fiatalabb, most induló Kepes Klub.
A szezon pedig még csak most indul, tudjuk, Feszt! Egerrel, s lesz még emellett Budapest Bár, KFT, hogy csak néhányat említsünk. Persze mindig könnyebb otthon fanyalogni, hogy nem történik semmi, és ez a város halott, ahonnan csak menekül mindenki, noha az imént felsorolt listából csak az nem talál kedvére valót, aki nem akar. És ez még csak a mainstream volt, mert persze közben a Gárdonyi téren egy “low poly” fém-szerkezetre kifeszített ipari fóliára nekünk fújja négy kortárs. Ha nekik, és a programszervezőknek mindez nem fáradság, akkor Egerben elfelejthető a tavaszi fáradtság.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















