A régi címletek a bevonás időpontját követően még 20 évig beválthatók a jegybankban. Nem kell tehát sietni.
A hitelintézetek pénztárai és a postahivatalok a régi bankjegyeket a bevonás határnapjától számított 3 évig átváltják törvényes fizetőeszközre, vagyis nem szükséges sietni a beváltással.
Ezzel kapcsolatos részletes információkat olvashatnak az MNB honlapján (www.mnb.hu) a „Bankjegy és érme” menüpontra kattintva.
Ugyanakkor a régi címletek bevonásának időpontját az MNB a későbbiekben határozza meg. A különböző címletek bevonásának időpontját, (vagyis azt a napot, amikortól a régi pénz már nem törvényes fizetőeszköz) elsősorban az egyes címletek elterjedésének üteme, valamint a pénzfeldolgozói szektor technológiai sajátosságai alapján határozza meg az MNB.
A hosszabb párhuzamos forgalmazást elsősorban az indokolja, hogy a nagy címleteknél vélhetően több időbe telik, amíg a régi verziók visszaáramlanak a jegybankba, s az MNB nem akar a bankjegycserével aránytalan terhet róni sem a lakosságra, sem pedig a készpénzellátási lánc professzionális szereplőire.
(Folytatjuk.)
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















