Az önkormányzatok minden évben a zárszámadási rendelettel együtt döntenek az előző évi maradvány, vagyis a költségvetési megtakarítások felhasználásáról. A Közgyűlés az április 30-i ülésen fogadta el az erről szóló előterjesztést, s a döntés alapján Eger Önkormányzata összesen 4,2 milliárd forinttal egészíti ki az ez évi gazdálkodási kereteket. Ennek pontos felosztásáról született döntés Habis László polgármester előterjesztése alapján – közölte az egri polgármesteri hivatal.
A közlemény tájékoztatása szerint a maradvány összegek egy jelentősebb részét az önkormányzati intézmények vezetőinek javaslatára beszerzésre, fejlesztésre, anyagköltségre, szolgáltatások igénybevételére, új színházi bemutatók létrehozására lehet fordítani, azaz a Közgyűlés a dologi és felhalmozási előirányzatok növeléséről döntött.
A Családsegítő Intézet ételszállító gépjárművet szerez be, az Idősek Berva-völgyi Otthona 7,6 millió forintos eszközbeszerzésre kap lehetőséget, fejleszti a konyhát, betegágyakat, betegemelőket vásárolhat, s komolyabb felújítások történnek az egri bölcsődékben, kapcsolódva a 400 millió forintos, uniós pályázattal megvalósuló beruházási programhoz. Az Egri Közszolgáltatások Városi Intézményénél az iskolaépületek és intézményi étkezők karbantartására 16 millió forintos pluszforrás jut a tavalyi maradványból, az iskolai tornatermek vizesblokkjainak felújítására az eredetileg erre szánt költségen túl további 12 millió forint fordítható, a tanintézmények fűtési, távfelügyeleti rendszerének bővítésére 7,5 millió forint áll rendekezésre a 2014-es megtakarításból. Szintén tavalyi maradvány felhasználásával végezhető el a Bem utcai épületegyüttes csapadékvíz-elvezetése, valamint a Rózsa Károly utcai játszótér melletti, új kerítés építésére.
A Gárdonyi Géza Színház 50 millió forintot fordíthat a 2015-ös produkciók létrehozására, a Harlekin Bábszínház pedig 8 millió forintot. A Dobó István Vármúzeum Baktai utcai raktárbázisának fejlesztésére 50 millió forintos felújítási alapot különített el a Közgyűlés abban a reményben, hogy a szükséges beruházást pályázati forrás bevonásával lehet majd megvalósítani.
Közvilágításra és városüzemeltetési költségekre több tízmilliós kiegészítést szavazott meg a testület a 2014-es maradványból, s a sportcélú támogatások növelésére is jutott forrás.
A megelőző évi költségvetési összegek felhasználásával végzik el a Bitskey Uszoda faburkolatának kezelését (13 millió forint), s a Bárány Uszoda felújításához újabb 15 millió forintot használ fel a város az eredetileg e célra elkülönített 42 millió forinton túl: ezzel többek között az igen magas közmű-kiváltási költségeket fedezi a város. Az összesen 57 millió forintos forrás a TAO-támogatással végzett átépítés folytatásához szükséges forrás 30 százaléka.
A Közgyűlés döntött arról is, hogy a költségvetési maradványból újabb összeggel támogatja (lakásonként legfeljebb 50 ezer forint) a hitelesített mellék-vízmérők felszerelését a társasházakban. E célra immár 14 millió forint áll rendelkezésére, s így Eger Önkormányzata 280 család számára nyújthat segítséget ahhoz, hogy egyénileg mérje vízfogyasztását, s csak az általa felhasznált mennyiség után fizesse a számlát.
A belváros megújítását követően – maradvány felhasználásával – helyezik ismét üzembe a közlekedési beléptető rendszert a Bajcsy-Zsilinszky utácbában, valamint 2014-es megtakarításból alakítanak ki nyilvános illemhelyet a Dobó tér szomszédságában.
Az idei év kiemelt feladata a 2014-20-as fejlesztési időszakra való felkészülés, ezért Habis László polgármester javaslatára a Közgyűlés úgy döntött, hogy a tavalyi maradványból 60 millió forinttal megemeli a 2015-ös önkormányzati költségvetés tervezési előirányzatát, valamint 12 millió forinttal növeli a pályázatok előkészítésére felhasználható keretet a büdzsében.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















