Az egykori 3-as iskola udvarán építettek egy fedett színt, mától itt segíti a rászorulókon az Ételt az Életért Alapítvány Egri Irodája. Közösségi összefogás eredménye a kulturáltabb környezet.
Kovács Cs. Tamás tanácsnok elárulta: a szervezet korábban közterületen, a „nyílt színen” tartotta napi akcióit, s a hatályos törvény értelmében közterület-használati díjat fizetett. Az önkormányzatot megkeresve találtak új megoldást: Eger biztosítja a helyszínt, sőt a Vállalkozók a Városért Egyesület tagjai, az EKVI és a Városgondozás munkatársai kitakarították, megtisztították a területet, illetve építettek egy fedett színt, így az alapítvány munkatársai és az ételért sorban állók már nincsenek kitéve az időjárás viszontagságainak.
Lajosházi Péter, az Ételt az Életért Alapítvány képviseletben elmondta: 1999 óta osztanak ételt, ma már naponta 400 adagot. Mint elárulta a rászorulókon szeretnének segíteni, odafigyelnek a változatosságra, egy hónapban nem hoznak két egyforma ételt. Szarvák Zsolt a kezdeményezés mellé álló egyesület vezetője kifejtette, fontosnak tartják a karitatív szervezetek támogatását, ezért is döntöttek úgy, hogy koordinálják a munkát, s szívesen segítettek abban, hogy az alapítvány kulturált környezetben dolgozhasson. A szervezet ráadásul 50 ezer forinttal támogatja az Ételt az Életért további munkáját, az összeget – jelképesen – kedden az ételosztás helyszínén adták át.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















