El kellett telnie egy pár napnak, hogy kicsit kiszellőztessük a fejünket, meg át is gondoljuk, hogy mi is történt Egerben, mi volt ez a dolog, amire végig csodálkozva néztünk, mintha nem is itt történne. Egyszerűen csak élveztük, hogy helybe jött a jó, vagy belecsöppentünk, sodródtunk, kortyoltunk, énekeltünk, táncoltunk… most meg kicsit értékelünk.
Az már napokkal előtte kezdett kiderülni, hogy a Feszt! Eger jó lesz. Nemcsak a program, meg a tavalyi élmények miatt, hanem, hogy megjelentek a negatív hangok. Azok, amelyeknek már akkor savanyú volt a szőlő, amikor még nem is látták. Valójában ez is csak azt jelenti, hogy ez a rendezvény tavaly jó nagy betűkkel felírta magát a térképre, megkerülhetetlen lett, s mindenki igyekezett tőkét kovácsolni belőle. Még az ellenzői is. Azok, amelyek azt mondják, kevés a program Egerben, s micsoda dolog az, hogy van egy ekkora program Egerben. Értik, ugye?
Az, hogy a Bolyki-völgy jó hely, kiderül a Kiscsillag, a Tankcsapda, a Quimby meg Kowalskyék nélkül is, de velük azért mégiscsak jobb erről beszélni. Mert a placc adja magát, ahogy a tulajdonos szokta mondani (persze azért nem kis meló van abban, hogy ilyen lett), s ott egy szűk baráti este is rendben van. Meg azért csak mondjuk ki: a legjobb bulihely ma Egerben ez a terület.
Szóval van hely, meg tavaly óta komoly szervezőbrigád, s aki azon fanyalog, hogy nincs hely a rétegműfajoknak, az választhatott három színpad közül. Ráadásul a tavalyinál kicsit később, s az idő is barátságosabb volt. Meg aztán persze lett csocsó, meg olyan kávé, hogy majdnem megszólalt, és olyan kaja, amit muszáj volt megkóstolni. Ha már étel! A felfelé vezető útra kitelepült zsíros kenyér, no meg a helyi termelői pincék eseti hosszított nyitva tartása is mutatja, hogy egyébként a környéknek is jó ez.
A legjobb persze a közönségnek. Annak a tízezer embernek, aki ott szórakozott. Volt, aki ezért jött haza Angliából, s olyan debreceni, aki elsők között vett jegyet. Mulatott színész, tanár, mérnök és bölcsész (a postás, a rendőr, a villanyszerelő…), zenélt alpolgármester (nem a dobos, hanem a dj) és Janin kívül is volt ott borász. Meg úgy a zenész-szakma színe-java. Mert bár mi az estékre koncentráltunk, a Music Hungary okán a zeneipar teljes vertikuma képviseltette magát Egerben, megspékelve a társaságot egy európai biztossal.
Lehet persze azon lamentálni, hogy elég-e ennyi toitoi, meg, hogy miért kell 15 percig sorba állni a jegyért, de aki volt már igazán komoly fesztiválon, az látott hasonlót, sőt. Talán ezért lehet, hogy ezek a döntő többségnek nem is jelentettek problémát. Az igazi gond, hogy Feszt! Eger csak egyszer van egy évben. Pedig most, hogy bejött a jó idő, már ez kéne…Feszt.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















