Adtam egy esélyt Dárdainak, meg a nemzeti tizenegynek, mert úgy tűnt, megérdemlik. Aztán hirtelen felindulásból adtam egy másikat az egri belvárosnak. Apám, milyen jól tettem!
Legalább tucatszor megfogadtam már, hogy nem nézem a válogatott meccseit. Csalódások sora, utolsó percekben elbukott sorsdöntő mérkőzések után az ember megunja az egészet, kivált, hogy közben olyan csapatokat nézhet, amelyek mindent beleadnak a győzelemért. Nálunk ez oly’ sokszor hiányzott, hogy újra és újra azt mondtam, ezek az esélyt sem érdemlik meg. Aztán hazajött Pali, s ugyanabból az alapanyagból képes volt eredményeket felmutató gárdát kovácsolni. Nem lett több senki, nem lett jobb az állóképességük, valami mégis megváltozott. Így volt ez szombaton is, amikor egy baromi unalmas meccsen, ha csak egy góllal is, de nyertünk, s már arról beszélnek az emberek, hogy nem is pótselejtezővel, de akár csoportmásodikként lehetünk ott az EB-n.
Valami történt, nyilván nem Dárdai érdeme ez egyedül, sokan, sokat dolgoztak érte, de ő adj hozzá a nevét, s ő tartja a hátát, ha kell. A siker pedig új dolgokra sarkallja az embert. Magam is felkeltem a tévé elől, s bementem a belvárosba, mert erre érdemes meginni egy igazán jó valamit. Én speciel a sörre szavaztam. Szóval megyek be, és tudtam, hogy jönnek az utcazenészek, de valami elképesztő dolog történt. Olyan, amit ritkán látni.
Úton útfélen boldog emberekkel volt tele az egri belváros. Szórakoztak a helyiek és a turisták, elkápráztatták őket a Dobó téren a majorettek meg a maklári ugrókötelesek, ott voltak a Diákolimpia résztvevői, megannyi vendég, akik pár napra a hevesi megyeszékhelyet választották. Mindez megfejelve egy utcazenész versennyel, amelyen igazán profi muzsikusok szórakoztatják a nagyérdeműt (egészen kedd estig). Ja, és nem mellesleg este az év legnagyobb szabadtéri buliját tartották a várban. Igen egy műemlékben, amivel sok fiatal csak osztálykiránduláson, meg könyvben találkozik. Most meg ott bulizhattak. Aki nem érti meg, hogy 2015-ben ez igen is jó dolog, azzal sajnos nehéz mit kezdeni, mert ha látta volna, milyen élet volt a hétvégén Egerben, nem fanyalogna. Nem viccelek, tele voltak a terek, az éttermek, az ivók, a kocsmák, a bárok, szerintem még a kisboltok is.
Másnap aztán látom a neten, hogy egyesek szerint a vendégek után sok a szemét, meg, hogy micsoda dolog 3-4 rendezvényt egyszerre tartani. Nos, szemét az lesz az emberek után, mert ők ilyenek. Van szemét Münchenben, Amszterdamban, Brüsszelben és Budapesten is. Másnap összeszedik. Itt is ez történt. Ám este olyan arcát mutatta ez a város, amire sokan vártak már. Nem változott az alapanyag, bár sokan, tényleg sok melót öltek bele, de ez attól ugyanaz a hely maradt. Remélem, látva a sikert, újabb és újabb esélyeket adunk az ilyen lehetőségeknek. Mert megérdemli(k).
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















