Az ország teherbíró képessége véges, bizonyos létszám fölött nem képes gondoskodni a bevándorlókról, akik fogadására a jelenlegi intézményrendszer nem alkalmas – jentette ki Rázsi Botond. Az alpolgármester érthetetlennek nevezte, hogy nem támogatják a kormány törekvését az ellenzéki pártok, amelyek szerinte a kérdésben semmibe veszik a magyar emberek érdekeit.
Helytelenül összekeverjük a politikai menekülteket és az illegális bevándorlókat. Utóbbiak esetében meg kell akadályozni, hogy egyre nagyobb számban érkezzenek Magyarországra, amely a modern kori népvándorlás frontvonalában van. Ismét mi védjük Európa határait -jelentette ki Rázsi Botond.
A friss adatokat ismertetve elmondta: több mint 78 ezren érkezetek eddig hazánkba, ebből 77 ezer fő a szerb határon keresztül. Az alpolgármester felhívta a figyelmet, hogy a Nemzeti Konzultációból kiderült: a magyarok 80 százaléka egyetért a bevándorlásra vonatkozó törvényi szabályozás szigorításával, ezért a Fidesz arra kéri az ellenzéki pártokat, hogy támogassák a kormány törekvéseit. Hozzátette: azzal, hogy a bevándorlás-párti MSZP azok ellen van, hozzájárul ahhoz, hogy az ország védtelenné váljon.
Rázsi Botond a bevándorlás problémájával kapcsolatban a felnémeti hajléktalanszálló ügyét hozta fel példaként, amely, mint mondta: óriási helyi felháborodást váltott ki, pedig ebben az esetben nem menekültekről, hanem honfitársainkról van szó.
Forrás: tveger.hu
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















