Eredményesen zárultak a közbeszerzési eljárások, így már augusztusban megkezdődhet Egerben, a 25. számú főúton a Mátyás király út-Külsősor utca-Vincellériskola, illetve a Szvorényi és a Tárkányi úti csomópont úti balesetveszélyes csomópontok átépítése – közölte a a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF).
A Mátyás király út – Külsősor út – Vincellériskola úti eltolt geometriájú csomópont átépítésének célja, hogy a Mátyás király úton a Külsősor és a Vincellériskola utakat, valamint az úgynevezett „kisposta behajtót” bekapcsolják a jelenleg működő jelzőlámpás forgalomirányító rendszerbe. Utóbbit a Külsősor úttal szembe helyezik át, a Külsősor útra és a kispostai területre balra kanyarodó sávokat létesítenek. A Vincellériskola utca felé önálló jobbra kanyarodó sávot építenek ki a városközpont felől. Az 5 forgalmi sávon a gyalogos átkelés a jelzőlámpa telepítésével biztonságossá válik.
A Szvorényi úti jelzőlámpás forgalom-irányítású csomópont átépítése során önálló jobbra kanyarodó sáv épül ki Ózd irányából a 2416. számú, azaz az Egerszalóki út felé, valamint önálló balra kanyarodó sávokat létesítenek mind a 25 sz. főútról a Szvorényi út városközpont felé vezető ága felé, mind a Szvorényi utca mellékirányaiból a főút felé. A csomópont átépítésével összefüggésben mind a meglévő jelzőlámpa rendszer hangolását, mind az érintett szakasz kopórétegének felújítását is elvégezik.
A Tárkányi úti korszerűsítésnél a csomópont geometriai szűkítése történik meg a jelenlegi kanyarodó mozgások megtartása mellett, forgalomterelő csepp és háromszögszigetek kialakításával. A Tárkányi út páratlan oldali nyílt árkának bekötése is megtörténik a meglévő Egri úti csapadékcsatornába. A csomópont átépítésével összefüggésben az érintett szakasz kopórétegét is felújítják.
Mindhárom csomópontban szeptembertől sebesség- és forgalomkorlátozás lesz. A fejlesztések várhatóan az idei év végéig befejeződnek.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















