Az Egri Kulturális és Művészeti Központhoz kerül az egykori Egal Klub – egyebek között erről is döntött a közgyűlés. Határoztak a képviselők arról is, hogy egységes irányítás alá vonják a városi cégeket, amitől költséghatékonyabb működést remél az önkormányzat.
A közgyűlésen döntöttek egyebek között arról, hogy a város 300 ezer forinttal támogatja a Rákóczi Szövetség munkáját. Bognár Ignác javasolta az összeg megemelését félmillióra, ám Habis László polgármester jelezte: a szervezet vezetőjének kérése alapján állapították meg az összeget, így végül e mellett döntött a többség.
Mint arról portálunk korábban beszámolt: terítékre került az egykori Egal Club ügye is, amelynek felújítását korábban az Orvosi Turisztikai Zrt. ígérte, ám forráshiány miatt ezt nem tudták megvalósítani. Komlósi Csaba arról szólt, szerinte a Zrt. károkat okozott a városnak, amíg két évig hitegetett a felújítással, s jelenleg semmire sem használható az épület. Tóth István azt emelte ki: de kell gondolkodni a jövőről, mert a mostani döntés nem biztos, hogy jó. Habis László úgy reagált, érdemi állagromlás nem keletkezett, ám valóban rossz állapotú az ingatlanegyüttes. A cél, hogy kulturális, közösségi tér legyen a helyszínből, amelyet az EKMK vesz át.
Az önkormányzati tulajdonú intézmények egységes irányítási rendszerének kialakítása címet viselte a 10-es napirend, ami a legnagyobb vitát generálta a közgyűlésen. Mint Turcsányi Dániel elmondta: megvizsgálták a cégek működését, s arra jutottak, hogy az EVAT Zrt. törzsház jellegét erősítve e társaság alá kerülne az Eger Termál Kft., a Média Eger Nonprofit Kft., a Városgondozás Eger Kft., az Agria-Humán Közhasznú Nonprofit Kft., az Agria Film Kft. és az Egri TISZK Nonprofit Kft.-t. Mindettől egyebek között költséghatékonyabb működést várnak.
Földvári Győző azt mondta: egyetért azzal, hogy valamit lépni kell, de szerinte a centralizálás nem megoldás. Bognár Ignác úgy fogalmazott: az anyagból az derül ki, hogy az egri cégek élén nem csúcsemberek ülnek, s felelősségre kell vonni azokat, akik a helyzetet előidézték.
Habis László úgy reagált: szó sincs arról, hogy bárki közpénzt herdált volna el, vagy felelőtlenül látta volna el a feladatát. „Nem emberek fölött törünk pálcát, hanem a vállalati szervezetrendszerben rejlő tartalékokat igyekszünk feltárni” fogalmazott, hozzátéve: szeptemberben és októberben is tárgyalnak majd a témáról, s várják is a javaslatokat.
Forrás: TV Eger
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















