Ez a cikk több, mint 10 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.
Míg a Fidesz-KDNP kormány 2010-es megalakulása óta sokat tett a korrupció visszaszorításáért, a gazdaság kifehérítéséért, addig az ellenzék korrupciós ügyei 2002 óta megszaporodtak – hangsúlyozta dr. Stefán Zoltán egri sajtótájékoztatón hétfőn.
Az egri önkormányzat fideszes képviselője, a Városi Pénzügyi és Ügyrendi Bizottság elnöke szerint furcsa és problémás, hogy a Jobbik kezdeményezett parlamenti vitanapot a korrupcióról múlt hétfőn, miközben szerinte pont ez a párt érintett korrupciós ügyben EP-s képviselője, Kovács Béla révén, ráadásul a kormány korrupcióellenes BTK módosítását sem szavazták meg.
A mai napig nem derült ki, hogy valójában milyen pénzek, hova vándoroltak, illetve nem tisztázódott pontosan a Jobbik érintettsége az ügyben – hangsúlyozta Stefán Zoltán.
Kiemelte: míg a Fidesz-KDNP kormány 2010-es megalakulása óta sokat tett a korrupció visszaszorításáért, a gazdaság kifehérítéséért, addig az ellenzék korrupciós ügyei 2002 óta megszaporodtak. A 2002 és 2010 közötti korrupciós ügyekről szólva felidézte, hogy a Fővárosi Törvényszék másodfokon felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Juhász Ferencet, volt MSZP-s honvédelmi minisztert és Fapál Lászlót, volt MSZP-s államtitkárt ingatlannal kapcsolatos hűtlen kezelés miatt, de példaként említette a baloldali párt „józsefvárosi fekete-kasszáját” és a csillebérci úttörőtáborral kapcsolatos ügyletét. Utóbbiban, Stefán Zoltán szerint, az egész baloldal érintett.
A képviselő felidézte Gyurcsány Ferenc legújabb üzleti tranzakcióját is, amely egymilliárd forint értékben, harminchárom-szoros hasznot hozott a baloldali politikusnak. Stefán Zoltán úgy fogalmazott: ez a 22 évre visszanyúló privatizációs ügy is bizonyítja, hogy „Gyurcsány és a szocialisták minden idők legkorruptabb kormányzását folytatták”. Arra is emlékeztetett, hogy a DK elnöke még ebben az évben is megerősítette korábbi állítását, miszerint „az MSZP-ben nagy volt a korrupció, vagyis loptak”.
A képviselő közölte: jelenleg két ellenzéki politikus, Hiszékeny Dezső (MSZP) és Kovács Béla (Jobbik) ellen folyik „korrupciós per” .
Stefán Zoltán szerint ezzel szemben a Fidesz-KDNP kormány 2010 óta korrupcióellenes intézkedésként bevezette az online pénztárgépeket, megszavaztatta az új közbeszerzési törvényt, szigorította a korrupciós bűncselekmények büntetéseit, átláthatóvá tette a pártfinanszírozást, és feltárta a 2002 és 2010 közötti baloldali kormányok korrupciós ügyeit.
A rezsicsökkentés, a migrációs helyzet „rendkívül sikeres” kezelése, a magyar földművesek helyzetbe hozása földárverésekkel, valamint az Erzsébet utalvány bevezetése mind azt a célt szolgálják, hogy a kormány visszaszorítsa a korrupciót és a bűnözést Magyarországon – jelentette ki a képviselő.
Írta: Keller Richárd
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














