Mirkóczki Ádám szerint miközben a Fidesz vádolja korrupcióval az ellenzéket, valójában sajátos hungarikumként a kormánypártok a korrupció visszaszorítására szánt pénzeket is „lenyúlják”.
A Jobbik országgyűlési képviselője egri sajtótájékoztatóján elmondta: bár Stefán Zoltán fideszes képviselő két héttel ezelőtt kijelentette, hogy nem a Fidesznek, hanem az ellenzéknek vannak korrupciós ügyei, a Jobbik helyett mégis a kormánypárt miatt virágzik a korrupció hazánkban és Heves megyében.
Mirkóczki helyi példaként említette a földárveréseket, az egri parkolóház körüli beruházásokat, Oroján Sándor (Fidesz) „álláshalmozását” és „összeférhetetlenségi ügyét”, Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester érdekeltségébe tartozó, 6,2 milliárd közpénzből megújuló szilvásváradi lovardát, a Hatvan és Boldog közötti „használhatatlan” 1 milliárdos kerékpárutat.
A képviselő legfrissebb uniós felmérésre hivatkozva kijelentette: Magyarországon még a korrupcióellenes harcra szánt pénzeket is ellopják.
Elmondta: míg a Jobbik folyamatosan nyújtja be korrupcióellenes javaslatait a parlamentben, addig azokat a kormánypárti képviselők rendre elutasítják. Szeretnénk elérni, hogy a politikusok által elkövetett -főként gazdasági jellegű – bűncselekmények ne évülhessenek e, illetve legyenek nyilvánosak családtagjaik vagyonnyilatkozata is.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















