Lépjen kapcsolatba velünk

Eger kapta az év turisztikai fejlesztése 2015 díjat

Habsi laszlo turisztikai dij

Eger kapta az év turisztikai fejlesztése 2015 díjat

Ez a cikk több, mint 10 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A Continental Hotel Budapestben szakmai konferenciával együtt megtartott díjátadó ünnepségen Habis László, Eger polgármestere az egri történelmi belváros megújításáért az „Év turisztikai fejlesztése 2015” – díjat vehette át Ruszinkó Ádám turizmusért felelős államtitkártól és dr. Érsek M. Zoltántól, az Utazó magazin főszerkesztőjétől.

A díjhoz indoklás is járt, amelyet szó szerint idézünk: „a belváros felújítása parádésan sikerült, s nem mellesleg méltó Dobó kapitányhoz.”

A díjat átvevő Habis László polgármester úgy nyilatkozott: „a belváros megújítását úgy végeztük el, hogy emeljük Eger turisztikai vonzerejét, rangját. Valahányszor külföldi delegációt fogadok, elismeréssel szólnak a belvárosunk értékeiről, állapotáról, reprezentativitásáról, s azt mondhatom, hogy ezek az eredmények európai mércével mérhetőek.”

Az Utazó magazin évek 2002 óta meghirdeti az elmúlt év legjobb turisztikai szolgáltatóit kereső közvélemény-kutatását. A díjakat az olvasók és a szakma képviselőinek véleménye alapján osztják ki minden évben.

A KSH adatai  szerint a vendégéjszaka szám növekedése az utóbbi esztendőkben folyamatos és egyre emelkedő tendenciát mutat. Az idegenforgalom tekintetében Eger a 23 megyei jogú város között továbbra is stabilan őrzi első helyét. A tíz legnépszerűbb település közé tartozó turisztikai célpont között a vendégéjszakák száma a legdinamikusabban Egerben növekedett.

A 2015-ös esztendő első három hónapjának online foglalási adatai szerint Eger a főváros után a második helyen volt az országban. A nyár nagyon sikeres volt, sejteni lehetett, hogy ebből rekord-év lehet, s az október 23-i, hosszú hétvégén annak örülhettünk, hogy Eger volt a legnépszerűbb hazai úti cél.

Városunk a nyári főszezon után is igen népszerű: egészen november végéig özönlenek Egerbe az osztálykirándulások, csapatépítő tréningek, baráti társaságok és szerelmesek. Szilveszterkor az országos 3. hely volt Egeré, míg teljes december hónapra vetítve elmondhatjuk, hogy városunk volt a legnépszerűbb, legvonzóbb vidéki turistacsalogató desztináció Magyarországon.

Fotó: Nemes Róbert

Fotó: Nemes Róbert

 

 

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL