Csak rajtad áll, hogy hazaviszed-e a színezüstbe borult Bükk hegységet, és aztán otthon, egy pohár bor mellett nézegetheted a szikrázóan fényes, csillogó fákat, dombokat, hegyeket. A túrabakancsoddal sem kell bíbelődni, hátradőlsz a fotelben, és gyönyörködsz…
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) ugyanis a 2017. évi emlékérme-kibocsátási programhoz kapcsolódóan nyilvános konzultációt hirdet, így kíváncsi a te véleményedre is: bárki tehet javaslatot a kibocsátandó emlékérmék témáját illetően. Az MNB a végső döntését a nyilvános konzultáció tapasztalatait is figyelembe véve hozza meg.
Miután „Eger a Bükk kapuja”, te sem lehetsz közömbös, a te véleményedre, szavazatodra is szükség van. A felsorolt lehetőségek közül ugyanis ott szerepel a listán az az ezüstérem, amely a Bükki Nemzeti Parkot ábrázolná, méghozzá a magyarországi nemzeti parkok sorozat folytatásaként.
Az ismertetőből megtudhatod, amit szerintem a helyiek már jórészt tudnak: a Bükki Nemzeti Park belső hegységeinek nemzeti parkká nyilvánítására 1977. január 1-jén került sor. Ezzel hazánk egyik első nemzeti parkja lett, amely az Északi-középhegységben, a Bükk-vidéken fekszik. Az Országos Kéktúra útvonala is itt húzódik, területén 1100 barlang, köztük az ország legmélyebb barlangja, a 275 méter mély Bányász-barlang található.

A 2010-ben indított sorozat 4. elemeként jelenne meg a Bükki Nemzeti Parkot bemutató érme. A sorozat eddigi tagjai: Őrségi Nemzeti Park, Duna-Dráva Nemzeti Park, Duna-Ipoly Nemzeti Park. Az impozáns téglalap alakú ezüstveret névértéke 10 ezer forint lesz, tehát ha valakinek teljesen elmegy a józan esze, akár ezzel is fizethet a boltban. De ezt inkább ne tegye!
Ha a program tervezett tematikájával kapcsolatban javaslatod van, azt legkésőbb 2016. február 29-ig teheted meg elektronikus levélben: [email protected]
Szavazz tehát te is az érmére, hogy mindig legyen a zsebedben néhány hazai ezüstpénz. A konzultáció tudnivalóit ITT nézheted meg.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















