Február elején hazatértek Eger felújított ágyúi a Dobó István Vármúzeumba – olvasható a heol.hu-n.
A rekonstrukció 12 millióba került, amelyből három nagy bombardát és az egyik bajmóci falkonétát újítottak fel. Az ágyútalpak Galambos Sándor, világhírű hintókészítő műhelyében készültek Füzesgyarmaton. Az ágyúk Egerben maradtak, itt végezték el újramázolásukat és a zsírtalanítást.
A kiállítás várhatóan tavasszal, kora nyáron lesz újra látható, ha beköszönt a jó idő.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














