Komoly, oknyomozó cikkünkben most feltárjuk az egri borok és az Oscar-díj között működő mágiát, titkos energiát.
Már csak pár óra és magyar idő szerint hajnali 02:30-kor elstartol a 88. Oscar-díjátadó gála. Ki ne tudná, hogy 34 év után ismét drukkolhatunk magyar jelöltnek a díjátadón? Szabó István Mephisto-ja után ezúttal Nemes Jeles Lászlónak és a Saul fia holokauszt drámájának szoríthatunk, hogy „elhozzák” a legjobb idegen nyelvű filmnek járó aranyszobrocskát.
A fogadóirodák szerint a magyar film toronymagasan esélyes, hogy elhappolja vetélytársai elől „Oszkár bácsi” szobrát, de mi nemcsak ezért fogadnánk a győzelemre.
Korábban már beszámoltunk ugyanis arról, hogy az idei Cannes-i filmfesztiválon egri borokat ihattak a sztárok, és lám, ott és akkor a Saul fia elhozta a zsűri nagydíját, aztán begyűjtött egy Golden Globe díjat is.
Ha ehhez hozzávesszük, hogy egy hónappal ezelőtt budapesti koncertje előtt a legendás olasz zeneszerző Enrico Morricone szintén egri bort kapott ajándékba, majd Oscarra jelölték az Aljas nyolcas című Tarantino-filmhez írt muzsikáját, akkor szinte beleborzongunk ilyen mágikus őserők megmutatkozása láttán.
Hogy Szent Koronánkhoz hasonlóan egri boraink is bírnak-e valami szakrális geometriával, erővel, energiával kiderül néhány óra múlva. Mi mindenesetre borzasztóan drukkolunk!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















