Az egri parkolójegy automaták szanaszét szóródva segítik a hétköznapjainkat. Odamegyünk, küldünk egy sms-t, vagy dobunk be némi aprót, és máris tipeghetünk dolgunkra. De persze nem mindig ilyen sima ügy.
A minap jó ötletnek tűnt egy kávé a városban. S mivel már a Szarvas tér is fizetős zóna, némi apróval megetettük a szerkentyűt.
Rá kellett jönnöm, hogy ezek a kis bádogdobozok multifunkcionálisak. Kezdő numizmatáknak, játék –és gyűjtőszenvedélyben leledzőknek kifejezetten ajánlom.
Mivel a kedves kis gép jó fej, és visszaad a delikvensnek, 5 horvát kunával lettünk gazdagabbak aznap. Mehet a régi fillérek, pengők, és maradék euro centek közé.
Kíváncsi vagyok, még mit tartogatnak ezek a kis cuccok, vajon mi – mindent tömködtek még bele a jó népek? Jó, jó kísértetiesen hasonlít a mi tízforintosunkhoz (annyira nem hasonlít, túloztam), de akkor is…
Írta: Veres Alexandra
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















