Korábban megírtuk, hogy nem engedte leszállni fiatal utasát Makláron egy Eger és Debrecen közötti menetrendszerűen közlekedő járat buszvezetője, és a Füzesabonyig tartó utat is kifizettette vele . Levélben kerestük meg az illetékes céget, hogy megkérdezzük, mi erről a hivatalos álláspontjuk.
A KMKK KÖZÉPKELET-MAGYARORSZÁGI Közlekedési Központ azt írta válaszában, hogy a társaság által közlekedtetett járatok utasforgalma általában a megállóhelyi fel-, illetve leszállás céljából nincs korlátozva, kivéve a gyorsjáratokat, ami közé az esetben szereplő busz is tartozott.
A levélben a cég hangsúlyozza: a szabályok ellenére a cég nem azonosul autóbuszvezetőjük eljárásával, a szükséges intézkedést megtették, és a történteket sajnálják. A cég azt is megígérte, a kényszerutazásból adódó többletköltséget az utas elérhetőségének megadása esetén viszszatéríti.
Ezúton kéri az Eger Hírek a diák édesanyját, hogy írja meg nekünk vagy a társaságnak az elérhetőségét.
Íme a teljes levél:
„A 2016. február 29-i megkeresésével kapcsolatosan, társaságunk vizsgálatot folytatott le, amelynek eredményéről az alábbiak szerint tájékoztatjuk. A társaság által közlekedtetett járatok utasforgalma általában a megállóhelyi fel-, illetve leszállás céljából nincs korlátozva, van azonban néhány kivétel. Megállapításra került, hogy a probléma a 1343/7 sz. Eger – Debrecen járaton merült fel, amely a kivételek közé tartozik, a járat jellegéből adódóan. Az autóbuszvezetőnk eljárásával nem tudunk azonosulni, ezért a hasonló esetek megelőzése érdekében, a szükséges intézkedést megtettük. A történteket sajnáljuk. A kényszerutazásból adódó többletköltséget az utas elérhetösége esetén viszszatérítjük.”
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















