Hölgyeim és uraim! Ma van az alvás világnapja – ráadásul péntekre esik, hát nem szuper? Azért, az sem egy elhanyagolandó tény, hogy holnap szombat.
Szombat lévén alhatunk egy nagyot, kipihenhetjük a heti mókuskerekezést. Bár ez egy viszonylag rövid „hetecske” volt, azért a tavaszi fáradtság már ott lengedezik a levegőben. Aztán az nagyon fontos, hogy eleget aludjunk. Hogy miért? Nos, vegyünk engem.
Ha nem vagyok kipihent, akkor szétszórtabb vagyok a már megszokottnál, simán berakom a kulcsom a hűtőbe. Aztán a rosszkedvűség nevű csúnyácska érzés is rám telepszik. Ezért indokolatlanul üvöltök a hűtővel, amiért lenyúlta a kulcsaimat. Aztán meg bőgök, amiért így nekirontottam. És akkor ez még csak a hűtőm volt. Viszont, ha alszom egy jót, akkor minden szép, minden jó. A világ visszatér normális, rózsaszín, unikornisos mivoltába.
Millió meg egy kutatás bizonyítja, hogy kell az alvás (a „kell” hatvanhétszer aláhúzva, pirossal kiemelve). Maga az alvás világnapja is ezért kreálódott 2008-ban – hogy felhívja a figyelmet arra, hogy alvás nélkül nincs élet. Egy szó mint száz, vegyetek egy forró fürdőt, zuhanyt, kuckózzatok be az ágyba, vagy húzzatok le egy sört, aztán jöjjön az édes álom!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















