Kémkedtünk, hallgatóztunk egy tegnap nyitva lévő egri boltban.
Megírtuk korábban, hogy a közeledő húsvét miatt Egerben is kinyitott vasárnap néhány nagy élelmiszer áruház.
Tegnap én is ellátogattam egy ilyenbe, hogy megrögzött „hírszerzőként” kikémleljen, megtudjam, miért szeretünk annyira vásárolni vasárnap (közben eszembe jutott, hogy vasárnap=vásár nap, haha, tehát őslénytanilag-genetikailag belénk van kódolva magyarokba, de már nem fordultam vissza)
A célobjektum a város északi részén „elterülő” egyik bolt volt (név nem érdekes, az akció fedőneve egyébként Mary Penny).
Mondanom sem kell tömve volt a „márkit” parkolója, legújabb, méregdrága DB9-es Aston Martinommal alig tudtam leparkolni. Az autósok, mint mérgezett egerek, vagy inkább szorgos hangyák sürögtek, forogtak, váltották egymást.
A boltban a magyar népesség teljes mintázata reprezentáltatta magát: az „apa-én-akkor-is-ezt akarom” sokgyermekes család, a „falkában” vihorászó, chipsszet- kólát vásárló tini, a „tejfölt-feltétlenül-vegyünk-szívem” fiatal pár és az „akciósat-nézd-drágám” idősebb, decens pár, a büszke, öntudatos vagy egyedül reménytelenül andalgó, másokat irigyen sasoló szingli, na és végül, de nem utolsó sorban, a vándormadárlelkű, magában monologizáló csövi.
Elsőként a „drágám, ugye nem felejtetted otthon a kuponokat” női felcsattanásra lettem figyelmes. A zsebben való zavart férfi matatás végeredményét nem mertem megvárni. „Hülye vagy? Az akcióst vedd, ne a márkás kólát, a chipszből meg ne a simát, hanem tejfölös-fokhagymást” – hangzott el odébb az ukáz egy tinitől.
„Where are you come from?” – ezt már egy félszeg, udvarias harmincas úr intézte egy csinos, jól öltözött, hátizsákos nőhöz sorban állás közben. „Tök jó, hogy kinyitott végre valami, már annyira kész voltam otthon” – ásítozott egy másik tini a női magazinokat lapozgatva. „Nem értem, korábban ez akciós volt” – dohogott egy idősebb úr nejéhez fordulva. Közben egy lefelé görbülő szájú kislány apját ostromolta: „add már ide a matricákat, én akarom megvenni a ”jégvarázsos” dobozt.” (ide szabadon behelyettesíthető még: hello kitty, villám mcqueen, batman, pókember, kylo ren, jaj minyonékat ki ne felejtsem.)
„Sziasztok, Ti itt? Ááá, én csak egy pár sörért ugrottam be, már lépek is le” – vetette oda pirult és leszegett fejjel egy férfi, és eltűnt a mirelit részlegen. „Csokit és tejfölt feltétlenül vegyünk, szívem” – lehelt puha csókot egy fiatal nő párjának ajkára. „Cirminek jobban ízlik a halas, azt hozd!” – szólt utána egy fiatal nő, a kutya-macska eledelek felé nem túl lelkesen bandukoló férfinak. Most mondjátok meg, miért kell belepofázni abba, hogy mikor menjünk vásárolni! – állt le polemizálni egy decens idős úr egy házaspárral, miközben fél szemmel egy csövest tartott sakkban, amint az egy liter „koccintóst” csapott a hóna alá.
Még kicsit nézelődtem, aztán indultam én is haza. Útközben csak azon morfondíroztam, miért is hagytam ott megint 8 ezer forintot, mikor szombaton is vásároltam.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















