Lassan minden összeáll, hogy nekiveselkedjünk a tavaszi-nyári jó időnek. Nyitnak a fagyisok, kipakolnak a teraszokra, és csobognak a szökőkutaink!
Városkánkban látványosság számba mennek a szökőkutaink. Már működnek, folynak, csobognak, fröcskölnek, jó időt hirdetnek. Lehetünk a Dobó téren, az Érsekkertben, vagy épp pihenhetünk plázázás közben, ők ott vannak.
A Dobó téri „pocskolda”még viszonylag fiatal darabja az egri miliőnek, a megejtett nagy átalakítások után egy modernebb kinézetű teret kaptunk. Ehhez igazodnak a gejzírjelleggel feltörő vízsugarak is, a kicsik – és valljuk be a nagyok – őszinte örömére a nyári kánikulában.
Az érsekkerti testvére némileg öregebb, eredetijét 1925-ben állították, majd 2000-ben ismételten megépítették. Az Érsekkertben üldögélve, vagy sétálgatva igazi természetközeli élményben lehet részünk. A nagy zöldség közepén merengve kellemes aláfestőzenét képez a szökőkút locsogása.
Peremére ülve kémlelhetjük magunkat a víztükörben, vagy csak bámulhatjuk a víz fröcskölését, miközben az élet nagy dolgain gondolkodunk.
Az Agria Park udvarán bóklászva pedig nem kerülheti el a figyelmünket a Zsolnay Díszkút, mely 1996. óta díszíti városunkat. A 100 éves Egri Dohánygyár centenáriumi ünnepségsorozatára készült el, s az átalakítások alatt is gondosan őrizték, vigyáztak rá, hogy később visszakerülhessen az eredeti helyére.
Fontos alkotóelemei a városnak, még akkor is, ha állandóan csak locsognak. Nektek melyik a kedvencetek?
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!



















