Lépjen kapcsolatba velünk

Fidesz: a szakmai kérdéseket nem az utcán kell megoldani

Oktatás

Fidesz: a szakmai kérdéseket nem az utcán kell megoldani

Ez a cikk több, mint 10 éve és 2 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az oktatás ügyét a párbeszéd szolgálja – hangsúlyozta Martonné Adler Ildikó szerdai sajtótájékoztatóján. 

A Fidesz egri szervezetének elnöke elmondta, hogy 2016. februárjától működik a Köznevelési Kerekasztal, mely a köznevelés problémáit vizsgálja, és oldja meg tárgyalásos úton. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ új vezetőjének – Pölöskei Gáborné – célja az, hogy július 1-ig a hatékonyabb fenntartó struktúrát alakítson ki – emelte ki. Pölöskei Gáborné munkáját Jenei Zoltán miniszteri biztos segíti oly módon, hogy konszolidálja a gazdasági-pénzügyi helyzetet, ami kardinális probléma – fogalmazott Martonné Adler Ildikó.

oktatás

A Fidesz egri elnöke arról is beszélt: április 1-től minden köznevelési intézmény vezetője bruttó 50 ezer forint ellátmányt kap, hogy a hosszadalmas közbeszerzési folyamatokat lerövidítsék, és az iskolaigazgatók a felmerülő kisebb költségeket rendezni tudják. A kormány megadja a támogatást most, és a kialakítandó új rendszerben is, illetve a cél a decentralizáció – tette hozzá.

Martonné Adler Ildikó elmondta: könnyíteni szeretnének a minősítési és az önértékelési eljáráson is, ritkábban lesz rá szükség. A tárgyalásoknak megvan az eredménye, az érintettek dolgoztak, dolgoznak a problémán, természetesen a szakma bevonásával – szögezte le.

Hangsúlyozta: aki valóban szeretne változtatni, az tárgyal, tehát az egyeztetéseken ott lenne a helye minden olyan szervezetnek, aki felelősséget érez a gyermekért és a pedagógusok iránt. Martonné Adler Ildikó szerint a baloldal politikusai rátelepedtek a pedagógusokra és a diákokra, mint fogalmazott: „bukott politikusok, magukat civilnek hazudó szereplők felhasználják a tanárokat és sajnos a diákokat is saját politikai céljaik megvalósítására”. Felelőtlen, erkölcstelen és elfogadhatatlan dolog tanulókat felhasználni politikai célokra – hangsúlyozta.

A Fidesz egri elnöke szerint „szomorú”, hogy egy volt iskolaigazgató „ripacs celeb” módjára hergeli a kollégáit és a diákjait egy nemzeti ünnepen, saját politikai karrierje érdekében. Már akit tud, mert a pedagógusok nagy része felelősségteljes értelmiségi, aki valóban felelősséget érez a tanítványai iránt – tette hozzá.

Összegzésképpen elmondta: úgy tűnik egyre többen kezdenek úgy gondolkodni, hogy a tárgyalóasztal a megoldás, és a fennálló problémák megoldásához idő kell.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL