A városi közgyűlésen a testület meglepő döntést hozott a Feszt!Eger támogatásával kapcsolatban.
A közgyűlésen, ami a nemzeti ünnep alkalmából kitüntetett egriek köszöntésével kezdődött, téma volt ma többek között a Kertész úton létrejövő óvoda, és az Egert az autópályával összekötő 2×2 sávos út nyomvonala is.
A legvitatottabb napirend a kulturális turisztikai nagyrendezvények támogatásának tárgyalása volt. Martonné Adler Ildikó ismertette – az Egri Csillag Weekendet három, a Feszt!Egert pedig 15 millióval támogatná a város. Bognár Ignác két módosító javaslatot is benyújtott, de az előterjesztő egyiket indítványt sem fogadta el. A korábbi tervvel szemben a város nem 15 millióval, hanem csak 7.5 millióval segíti a Feszt!Egert.
Az M25-ös nyomvonalának ügye több hozzászólást is vont maga után, ahol Habis László polgármester kiemelte – sok milliárdos beruházásról volt szó, a korábbi tervek két sávos útról szóltak, ezt sikerült kibővíteni 2×2-re.
Annak kapcsán, hogy új óvoda jönne létre a Kertész úton és parkoló épülne a Bitskey Aladár Uszoda mellett, többen hiányolták az előzetes egyeztetést. Habis László erre azt reagálta, hogy a szabályozási terv módosításának első fordulójánál járnak, e döntés kell ahhoz, hogy egyáltalán beszéljenek a témáról. Végül a többség igent mondott a napirendre.
A városi cégeknek nyújtott támogatások elszámolását, valamint a sportlétesítmények idei használatát különösebb vita nélkül beszélték meg. A tájékoztatók sorában kapott helyet az Európa Kulturális Fővárosa Pályázat elkészülteivel kapcsolatos anyag is, amely tárgyalásakor Habis László kiemelte, hogy április 4-én hétfőn négy órától egy széleskörű tanácskozást rendeznek a városháza dísztermében – látható a tveger.hu oldalán.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















