Mivel Egernek fontos Brinkmann professzor boldogsága, ezért a kórház a sok hiperszuper kütyü, és professzionális mütyür mellé beszerzett egy újabb csodát, új mammográfiás készülékkel gazdagodtak.
Eme, emlővizsgálatokra alkalmatos műszert szintén az uniós pályázatok keretében szerezték be, akárcsak az új ultrahang készüléket. Talán megszűnni látszanak a régi készülék meghibásodása okozta problémák és fennakadások.
Ez a készülék már digitális, így pontosabb képet készít, és az orvosok is egy számítógépen keresztül férnek hozzá a készített képekhez – ez egy esetleges műtétnél nagy segítséget jelenthet.
Már vizsgáltak beteget az új ketyerével, de mivel még csak próbaüzemen megy, ezért előjegyzésre nincs lehetőség. Ha letelt a próbaideje, akkor viszont belecsapnak a lecsóba, és két műszakban fog dolgozni a gép.
A kütyü által nyert leleteket továbbra is külső, országosan elismert szakemberek fogják vizsgálni, és a kiegészítő vizsgálatokat is ők fogják végezni.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















