A Kúria januári döntése kimondta: a kórház mintegy 1500 dolgozójának jár a három éve visszatartott cafeteria, visszamenőleg évente egyhavi bérnek megfelelő összeg.
Korábban az Eger Hírek is beszámolt a Kúria döntéséről, amellyel kapcsolatban a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke csütörtökön azt nyilatkozta: perek százai indulhatnak az állami tulajdonú kórház ellen, mert az intézmény vezetése három éve nem fizet cafeteriát.
Székely Tamás hangsúlyozta: bár a Kúria januárban csak a próbaperben bírósághoz forduló öt dolgozó ügyében hozott ítéletet, annak alapján kiderült, a többi sértettnek is jár a visszatartott pénz. Noha tisztában van ezzel az intézmény vezetősége és a fenntartó Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) is, mostanáig mégsem sikerült velük megállapodni – tette hozzá.
A szakszervezeti szövetség egyébként részletfizetési lehetőséget is felajánlott a fenntartó képviselőinek, mert tisztában vannak azzal, hogy a már mintegy félmilliárd forintra tehető tartozás egyösszegű kiegyenlítése megrendítené az intézmény működését.
Székely Tamás kifejtette: garanciát akarnak arra, hogy az állam záros határidőn belül – például a szakszervezet által megjelölt három részletfizetési határidőre – kiegyenlíti a kórház tartozását. Az időhúzás ésszerűtlen, mert a hónapok múlásával a visszatartott összeg is emelkedik a kamatokkal, ráadásul a mintegy 1500 per költségét is vélhetően az államnak kell majd állnia.
Perek százai helyett inkább mielőbbi fizetésre kényszerítenék az államot, még ha egy ekkora összeg a költségvetést is érinti. Éppen ezért a szakszervezet Orbán Viktor miniszterelnöktől és Lázár Jánostól, a Miniszterelnökséget vezető minisztertől kért levélben segítséget a kifizetések rendezéséhez.
Korábban a kórház vezetése a Kúria döntésére úgy reagált: a perben szereplő öt dolgozó megkapja járandóságát, a többi dolgozó kifizetéséről pedig folyamatban vannak a tárgyalások.
Azt is hangsúlyozták: Dr. Fűtő László akkori főigazgató döntése nyomán alakult ki a mostani helyzet, miszerint a kórház nem fizetett a továbbiakban. Az intézmény jelenlegi vezetője dr. Tóth Ildikó szerint egy rossz döntés következményeit viseli most a kórház.
Forrás: EH/MTI
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















