Ma, április 10-én Nemzeti Rákellenes Nap van. A dátum apropója egy születésnap, mégpedig dr. Dollinger Gyula sebész, ortopéd szakorvos és egyben egyetemi tanár született e napon, az ő nevéhez fűződik például a rák-regiszter megalkotása.
Dollinger Gyula 1902-ben megalapította az Országos Rák Bizottságot. Ő volt az, aki hangsúlyozta a dohányzás és a rákbetegség kialakulása közötti párhuzam fontosságát, illetve a a rák-regisztert is ő alakította ki. Ez a regiszter azért lényeges, mert ez indította el a magyarországi megbetegedések tudományos feldolgozását.
Egerben a Bartakovics Béla Közösségi Házban április 12-én, kedden 13:00-tól egy előadáson vehettek részt „Műtét után is csinosan” címmel a Rákellenes Nap alkalmából, Dr. Tóthné Lacza Zsuzsanna közreműködésével.
A Nemzeti Rákellenes Nap célja, hogy felhívja a figyelmet a rák felismerésének fontosságára, az egyéni felelősségre, és általában a rák elleni küzdelemre. Külön érdekessége még ennek a napnak, hogy ilyenkor mutatják be az Év Onkológusát. Ezt a címet a betegek szavazatai alapján kaphatja meg az adott orvos, s ezzel együtt átadják neki a dr. Dollinger Gyula emlékérmet is.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















