Lépjen kapcsolatba velünk

Cafeteria-ügy: Megegyezne „priviben” az egri kórház fenntartója

Markhot egri korhaz

Cafeteria-ügy: Megegyezne „priviben” az egri kórház fenntartója

Ez a cikk több, mint 10 éve és 2 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Kész peren kívüli egyezséget kötni a Kúria döntése által érintett egri kórházi dolgozók elmaradt cafeteriája ügyében az Állami Egészségügyi Ellátó Központ.

Korábban hírportálunk beszámolt arról, hogy az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége perek százait helyezte kilátásba az állami tulajdonú egri kórház ellen, mert az intézmény vezetése három éve nem fizet cafeteriát 1500 dolgozójának.

Reagálva a szövetség nyilatkozatára, a kórház fenntartója, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ legfrissebb közleményében megerősítette, hogy már március 3-án, a Kúria-döntés hivatalos közlésének napján is kinyilvánították peren kívüli megegyezési szándékukat.

Mint írják: az ÁEEK annak ellenére megkezdte a tárgyalásokat a szakszervezettel, hogy az érdekképviseleti tömörülés teljes támogatottság hiányában nem tudja képviselni az összes dolgozót. A kórház és a fenntartó azonban a teljes jogbiztonság és jogegyenlőség biztosítása érdekében minden érintett dolgozóval egyszerre akar tárgyalni – hangsúlyozták.
markhot_egri_korhaz

Kitértek arra is, hogy a szakszervezetnek az egyeztetések előkészítésére, illetve az általa képviseltekre vonatkozó alapvető információk átadásához több mint három hétre volt szüksége, miközben január óta a nyilvánosság előtt sürgeti a kifizetéseket.

Közölték: téves az a szakszervezeti állítás, hogy a Kúria ítélete minden egyes dolgozóra egyformán érvényes. Közpénzek felhasználása esetén ugyanis minden egyes dolgozói igényt meg kell vizsgálni. Az említett tárgyaláson ezért rögzítették, hogy a három héten belül folytatódó egyeztetésig az ASZSZ törekszik minden egyes jogosult dolgozót a tárgyalóasztalhoz ültetni a tárgyalások teljes konszenzussal való lezárása érdekében. A kórház pedig érvényesíti az intézménynek küldött fizetési felszólításban megnevezett emberek jogosultságát – tette hozzá a központ.

Az ÁEEK kifejtette: ha a szakszervezet elnökének az eddigi tárgyalás és megállapodás ellenére nem áll szándékában megállapodást kötni, akkor valóban előfordulhat, hogy perek indulnak. Erről azonban az ASZSZ nem küldött hivatalos értesítést a kórháznak – írták.

Forrás: EH/MTI

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL