Gyermekeknek szánt tejpépet vont ki a forgalomból a NÉBIH.
Azonnali hatállyal megtiltotta a NÉBIH a 250 grammos Nestlé 5 gyümölcsös tejpép forgalmazását. A termék „Ochratoxin A” toxint tartalmaz. A kifogásolt tejpép egyszeri, vagy rövid ideig történő fogyasztása vélhetően nem ártalmas az egészségre.
A gyors hatósági intézkedésnek köszönhetően a termék már nincs az üzletláncok polcain. A NÉBIH kéri a vásárlókat, hogy aki vett az alábbi azonosítókkal ellátott termékből, az ne fogyassza el és vigye vissza a vásárlás helyére.
Erre figyeljetek nagyon a csomagoláson:
- Tételazonosító: L51910301
- Minőségmegőrzési idő: 01.2017
- Gyártó: Nestlé Portugal S.A.
- Kiszerelés: 250 g
Az ochratoxinok egyébként egyes penészgombák által termelt méreganyagok, melyek közül az „ochratoxin A” a legjelentősebb, erősen toxikus anyag. Különböző élelmiszerekben, főleg gabonatermékekben, hüvelyesekben, kávéban, sörben, szőlőlében, mazsolában, borban, kakaóban, mogyorófélékben, és fűszerekben fordulhat elő.
Bár az élelmiszer – előállítók folyamatosan törekednek arra, hogy csökkentsék az ochratoxinok szintjét, bizonyos mértékű jelenlétük elkerülhetetlen, ezért határértékkel szabályozzák eltűrhető mértékű előfordulásukat. A toxinok ártalmas hatása mindig a szervezetbe összesen bekerülő mennyiség függvénye. Azaz megbetegedéstől csak akkor kell tartani, ha valaki hosszú időn keresztül, rendszeresen fogyaszt határértéket meghaladó ochratoxin tartalmú élelmiszereket – olvasható a portal.nebih.gov.hu oldalon.
Épp ezért figyeljetek nagyon, mi figyel a kamrapolcokon, hiszen Egert is érintheti a termék előfordulása. Ne essetek pánikba, ha csak rövid ideig, vagy egyszer-egyszer fogyasztotta a gyerkőc, akkor nem lehet baj. Vigyétek vissza a terméket az üzletbe, ahogyan a NÉBIH kérte!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















