Az újabb szomorú statisztika is bizonyítja, nem véletlenül emlegetik az egriek „halálút”-ként a 25-ös utat.
Bár az útburkolat jó minőségű, és egy ideje még feltűnőbb jelzőtáblák figyelmeztetnek a veszélyre, a 25-ös úton mégis 50 komolyabb baleset történt a szakaszon az elmúlt fél évben. Volt olyan nap, amikor többen is életüket vesztették a kanyargós úton.
A legnagyobb baj az Erdélyi Róbert rendőr alezredes szerint, hogy rosszul választják meg a sebességet az autósok és nagyobb sebességgel próbálják bevenni a kanyarokat, mint amivel ténylegesen, biztonságosan bevehető.
Nagyon jó minőségű az út, a vonalvezetése viszont olyan, amely a hegyvidéki utakon jellemző – mondja Elek László szakoktató, aki szerint a jó állapotú aszfalt az, amely hamis biztonságérzetet adhat a közlekedőknek.
Bár az elhunytakat sajnos nem hozza vissza, de talán reményt adhat az, hogy a 2018-ra várhatóan négysávos autóút köti össze Egert az M3-assal. Nagyon kellene! Úgy legyen!
Forrás: hirado.hu
Összegyűjtöttünk néhány, a 25-ös úton történt balesettel kapcsolatos hírünket:
http://www.egerhirek.hu/mar-megint-a-25-os-ket-auto-utkozott-lezartak-az-utat/
http://www.egerhirek.hu/rovid-ido-alatt-ket-sulyos-baleset-tortent-a-25-os-fouton/
http://www.egerhirek.hu/arokba-csuszott-egy-auto-a-25-oson/
http://www.egerhirek.hu/halalos-baleset-tortent-eger-es-kerecsend-kozott/
http://www.egerhirek.hu/ujabb-halalos-baleset-eger-es-kerecsend-kozott/
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















