Lépjen kapcsolatba velünk

Kérjen bocsánatot az MSZP a még élő 56-osoktól!

14895584 10205726874451596 2038377568 o

Kérjen bocsánatot az MSZP a még élő 56-osoktól!

Ez a cikk több, mint 9 éve és 7 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Kovács Cs. Tamás és Csákvári Antal, az ’56-os Emlékbizottság tagjai a Hatvani kapu téren az ’56-os emlékműnél tartottak közös sajtótájékoztatót arról, hogy szégyen, hogy az MSZP nem vett részt az Országgyűlés ünnepi ülésén! 

Csákvári Antal (FIDESZ-KDNP) elmondta, hogy az MSZP nem vett részt azon az ünnepi ülésen, amelyet az országgyűlés szervezett 1956-ról. – Én ezt szégyenteljesnek tartom, és elítélendőnek. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben túl kellett volna lépjenek a pártpolitikai érdekeiken, a politikai haszonszerzésen. Összefogásra lett volna szükség, hogy az ország vezető politikusai ott legyenek a parlamentben és részt vegyenek a megemlékezésen – jelentette ki. Mint elmondta, sajnos követték azt, amit kormánypártként is tanúsítottak, hiszen az 50 éves évfordulón kormánypártként elítélendő módon léptek fel, hiszen a megemlékezésen résztvevőkre a rendőrök gumilövedékkel lőttek, valamint lovasrendőröket vetett be az akkori kormányzóerő. Most hűen önmagához az MSZP folytatta ezt az utat, most ellenzékként cselekedett szégyenteljesen. Ezzel nem a kormányt sértették meg, hanem az ’56-os hősöket. Nekik az emlékét sértették meg.

14895584_10205726874451596_2038377568_o

Kovács Cs. Tamás, és Csákvári Antal, az ’56-os Emlékbizottság tagjai

Mint Kovács Cs. Tamás (FIDESZ-KDNP) is kifejette véleményét. – Mint az ’56-os megemlékezésnek az egyik legifjabb tagja, szégyenletesnek tartom azt, hogy a szocialista párt nem tud szembenézni a múlttal, MSZMP-vel való kapcsolatával. Nem tud a rendszerváltást követően megfogalmazni olyan gondolatokat, hogy mi is ’56 öröksége számukra. Most a hatvanadik évforduló során sípokra, bojkottra, bekiabálásra futotta az MSZP részéről. Tisztelettel felszólítjuk az MSZP egri, illetve Heves megyei pártjának tagjait, képviselőit, hogy valljanak színt és határolódjanak el a bojkottoktól, hiszen az ’56-os hősöknek és ’56 eszméjének a becsületét sárba tiporják. Nem pártpolitikai érdekek mentén kellene erről a jeles eseményről gondolkodni – mondta. Hozzátette: – Lehetőség lett volna arra, hogy végre szembenézzenek önmagukkal. Gondolkodjunk együtt közösen ’56-ról és legközelebb emlékezzünk méltóságteljesen az ’56-os hősökről. Felszólítjuk őket, hogy határolódjanak el nyilvánosan és kérjenek elnézést az ’56-os még élő hősöktől, valamint ’56 eszmeiségétől!

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL