Mindjárt itt az óév utolsó napja, ami egyben a legnagyobb bulik estéje is. Elengedhetetlen kelléknek érezzük manapság a különböző pirotechnikai eszközöket, így hát szétnéztünk mi újság van tűzijáték fronton.
Aki tűzijátékkal ünnepelné a újév kezdetét, annak nincs más dolga, mint a Lidl parkolójában felkeresni Miklósékat, akik szívesen bemutatták termékeiket. Mától kezdtek el árulni, és 31-én este 6-ig találjátok meg a nektek szimpatikus kelléket. Rengeteg fajta tűzijátékból választhattok, amiknek az ára egészen 200 forinttól 30.000 forintig terjednek. Ahogy Miklós elmondta nekünk, mindegyikre van kereslet, már ma is több vevője volt, sőt volt aki nagy bulit csap majd szilveszterkor, mert több mint 100.000 forint értékben válogatott. – A kisebb tűzijátékokat a családosok veszik, a gyereknek viszik haza, a fiatalabb baráti társaságok összedobják a pénzt és 15-20 ezer forint értékben vásárolnak – mesélte tapasztalatait.
Természetesen amilyen szépek és látványosak ezek a tűzijátékok, annyira veszélyesek is tudnak lenni, ha rossz kezekbe kerülnek. Miklós a legfontosabb szabályokra hívta fel a figyelmet. – Mindenképpen olvassák el a használati utasítást, a hivatalos használati utasítások szerint mindegyiket rögzíteni kell, és az a lényeg, hogy kézbe ne fogják meg, gyújtsák meg és lépjenek el tőle – figyelmeztetett. Azt is elmondta, hogy még mindig vannak olyan termékek a piacon, amik nagyon veszélyesek, Magyarországon ezeket már betiltották, ezért mindenképpen náluk, illetve hozzájuk hasonló árusító pontokon vásároljunk.
Van lehetőség arra is, hogy a fel nem használt tűzijátékot visszavigyék a vevők, de ez nem jellemző. – A jogszabály szerint január 5-ig vissza lehet hozni, az árusítás helyszínére. Kötelesek vagyunk visszavenni, viszont pénzt nem adhatunk vissza, jogszabály tiltja – mesélte.
A legfontosabb, hogy óvatosan durrogtassatok, tartsátok be a szabályokat, hogy az újévet ne a kórházban köszöntsétek!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















