Lépjen kapcsolatba velünk

Áder János elfogadta a felkérést: újabb 5 év a Sándor-palotában

Áder János; Pásztor István

Áder János elfogadta a felkérést: újabb 5 év a Sándor-palotában

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Áder János köztársasági elnök elfogadja a következő államfői ciklusra szóló felkérést. Az államfő ezt tartalmazó nyilatkozatát csütörtökön juttatta el az MTI-hez a Köztársasági Elnöki Hivatal.

„A felkérést elfogadom. Az alaptörvény rendelkezéseinek megfelelően vállalom a jövő tavasszal esedékes demokratikus megmérettetést” – áll a dokumentumban.

Budapest, 2014. május 9. Áder János köztársasági elnök rendkívüli sajtónyilatkozatot tesz a Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökét ért inzultusról a Sándor-palotában 2014. május 9-én. Az államfő kijelentette: tűrhetetlen, hogy Magyarországon valakit magyarságában alázzanak meg fényes nappal a hatóságok szeme láttára az Országház előtt. MTI Fotó: Kovács Attila

Áder János újabb 5 évig lesz Magyarország köztársasági elnöke MTI Fotó: Kovács Attila

Áder János azt írta, hogy az államfői megbízatásra eddig is olyan alkotmányos szolgálatként tekintett, amelynek ellátása során a köztársaság elnöke a magyar nemzetnek tartozik felelősséggel és számadással.

Forrás: MTI

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL