Lépjen kapcsolatba velünk

Felelevenítettük a Rio de Janeiro-i olimpia legszebb pillanatait!

Kajak

Felelevenítettük a Rio de Janeiro-i olimpia legszebb pillanatait!

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Minden év végén eljön az idő, amikor visszatekintünk, számot vetünk, kicsit nosztalgiázunk és emlékezünk a legszebb pillanatainkra. Mi most a magyar csapat olimpiai sikereit idézzük vissza.

2016. augusztus 5. és augusztus 21. között Rio de Janeiro adott otthont a XXXI. nyári olimpiai játékoknak. 306 aranyérmet osztottak ki, de ebből számunkra 8 csillogott a legfényesebben. Emellett még szereztünk 3 ezüst és 4 bronzérmet is, hát lássuk, kik örvendeztettek meg ezekkel a medáliákkal.

rio-2016-2-1

A sort Hosszú Katinka nyitotta augusztus 6-án. A 400 méteres vegyes úszás már évek óta az ő felségterülete, és ezt mi sem bizonyította jobban, hogy világcsúcsot úszva, közel 5 másodperccel megelőzve mindenkit lett olimpiai bajnok. Katka két nappal sem volt rest egy újabb aranyat szerezni, hiszen 100 méteres hátúszásban is felért a csúcsra. A vegyes úszás királynője pedig 200 méteren is legyőzhetetlen volt, megkaparintotta a harmadik aranyat is. Kollekciója egy ezüstéremmel gazdagodott, 200 méteres hátúszásban milliméterekkel, de végül a második helyen zárt. Talán nem véletlen, hogy  Nemzetközi Sportújságíró Szövetség  úgy szavazott, hogy Hosszú Katinka a második legjobb női sportoló volt 2016-ban az amerikai tornász, Simone Biles mögött.

A gyõztes Hosszú Katinka a nõi 200 méteres vegyesúszás eredményhirdetésén (MTI Fotó: Illyés Tibor)

A győztes Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyes úszás eredményhirdetésén (MTI Fotó: Illyés Tibor)

A női egyéni párbajtőr verseny végén Szász Emesének szólt a himnusz a dobogó tetején. Kulcsár Győző tanítványa lehengerlő volt, kétség sem fért az első helyhez.

Zászlóvivőnk, Szilágyi Áron címvédőként érkezett meg Rio-ba. Áron 2015 szeptemberében edzőt váltott, Decsi András vezette sikerre a magyar fiút. Áron olyan elegánsan, magabiztosan vívta végig a napot, hogy kérdés sem férhetett ahhoz, hogy újra megszerzi az aranyat.

vívás

Két olimpiai bajnok vívónk: Szilágyi Áron és Szász Emese Fotó: m4sport.hu

Az olimpiai aranyeső itt még nem állt el. Kajakba szálltak a lányok, és repültek. Kozák Danuta ráadásul triplázott. Először kajak kettes 500 méteren  Szabó Gabriellával, majd ugyanezen a távon egyesben nyert. Aztán a nyerő páros négyessé alakult, Csipes Tamarával és Fazekas-Zur Krisztinával a hajóban meg sem álltak a dobogó tetejéig.

kajak

A női kajak négyes tagjai mosolygósak, szépek és bajnokok Fotó: m4sport.hu

A vívópáston az aranyérmek mellett még kétféle színű éremnek is tapsolhattunk. Imre Géza egészen a döntőig fantasztikusan vívott, az aranycsatában pedig már 4 tussal vezetett, de koreai ellenfele talpra állt, és kiénekelte Géza szájából a sajtot. Így is csodálatos eredmény született, pályafutása végéhez közeledve nyert egy olimpiai ezüstöt, majd néhány nappal később a férfi párbajtőr csapat oszlopos tagjaként, Boczkó Gáborral, Rédli Andrással és Somfai Péterrel kiegészülve, a bronzmérkőzést nagy csatában nyerte meg.

párbajtőr

A bronzérmes férfi párbajtőr csapat Fotó: Index.hu

Az úszóknál Katinka mellett, Cseh LászlóKenderesi Tamás és Kapás Boglárka okozott nekünk örömet. Cseh Laci ezüstöt úszott össze 100 méteres pillangó úszásban, nem kisebb nevekkel a dobogó azonos fokán állva, mint Michael Phelps és Chad le Clos, hiszen egyedülálló módon hármas holtverseny született. Kenderesi Tamás a fiatalok szemtelenségével ugrott vízbe, és 200 pillangón bronzérmes lett. Kapás Bogi 800 méteres gyorsúszásban országos csúcsot úszva szerezte meg a bronzérmet.

Fotó: Csudai Sándor

Az úszók kitettek magukért Fotó: Csudai Sándor

Ha augusztus 12-én az atlétikai stadionra vetettünk egy pillantást, Márton Anitát láthattuk, amint az utolsó, hatodik sorozatban, óriási teljesítménnyel 19,87 méterre lökte el a golyót, ezzel pedig felállhatott a női súlylökés dobogójának harmadik fokára.

anita

Márton Anita mosolyog a dobogón Fotó: MTI

Ebből a kis összeállításból kiderül, hogy Rio de Janeiro a magyarok számára szerencsét hozott. Az éremtáblázaton 12. helyen zártunk, 8 arany, 3 ezüst és 4 bronz lett a termés.

Gratulálunk a sportolóinknak, további szép sikereket kívánunk nekik és köszönjük ezeket a feledhetetlen élményeket!

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL