Minden év végén eljön az idő, amikor visszatekintünk, számot vetünk, kicsit nosztalgiázunk és emlékezünk a legszebb pillanatainkra. Mi most a magyar csapat olimpiai sikereit idézzük vissza.
2016. augusztus 5. és augusztus 21. között Rio de Janeiro adott otthont a XXXI. nyári olimpiai játékoknak. 306 aranyérmet osztottak ki, de ebből számunkra 8 csillogott a legfényesebben. Emellett még szereztünk 3 ezüst és 4 bronzérmet is, hát lássuk, kik örvendeztettek meg ezekkel a medáliákkal.
A sort Hosszú Katinka nyitotta augusztus 6-án. A 400 méteres vegyes úszás már évek óta az ő felségterülete, és ezt mi sem bizonyította jobban, hogy világcsúcsot úszva, közel 5 másodperccel megelőzve mindenkit lett olimpiai bajnok. Katka két nappal sem volt rest egy újabb aranyat szerezni, hiszen 100 méteres hátúszásban is felért a csúcsra. A vegyes úszás királynője pedig 200 méteren is legyőzhetetlen volt, megkaparintotta a harmadik aranyat is. Kollekciója egy ezüstéremmel gazdagodott, 200 méteres hátúszásban milliméterekkel, de végül a második helyen zárt. Talán nem véletlen, hogy Nemzetközi Sportújságíró Szövetség úgy szavazott, hogy Hosszú Katinka a második legjobb női sportoló volt 2016-ban az amerikai tornász, Simone Biles mögött.
A női egyéni párbajtőr verseny végén Szász Emesének szólt a himnusz a dobogó tetején. Kulcsár Győző tanítványa lehengerlő volt, kétség sem fért az első helyhez.
Zászlóvivőnk, Szilágyi Áron címvédőként érkezett meg Rio-ba. Áron 2015 szeptemberében edzőt váltott, Decsi András vezette sikerre a magyar fiút. Áron olyan elegánsan, magabiztosan vívta végig a napot, hogy kérdés sem férhetett ahhoz, hogy újra megszerzi az aranyat.
Az olimpiai aranyeső itt még nem állt el. Kajakba szálltak a lányok, és repültek. Kozák Danuta ráadásul triplázott. Először kajak kettes 500 méteren Szabó Gabriellával, majd ugyanezen a távon egyesben nyert. Aztán a nyerő páros négyessé alakult, Csipes Tamarával és Fazekas-Zur Krisztinával a hajóban meg sem álltak a dobogó tetejéig.
A vívópáston az aranyérmek mellett még kétféle színű éremnek is tapsolhattunk. Imre Géza egészen a döntőig fantasztikusan vívott, az aranycsatában pedig már 4 tussal vezetett, de koreai ellenfele talpra állt, és kiénekelte Géza szájából a sajtot. Így is csodálatos eredmény született, pályafutása végéhez közeledve nyert egy olimpiai ezüstöt, majd néhány nappal később a férfi párbajtőr csapat oszlopos tagjaként, Boczkó Gáborral, Rédli Andrással és Somfai Péterrel kiegészülve, a bronzmérkőzést nagy csatában nyerte meg.
Az úszóknál Katinka mellett, Cseh László, Kenderesi Tamás és Kapás Boglárka okozott nekünk örömet. Cseh Laci ezüstöt úszott össze 100 méteres pillangó úszásban, nem kisebb nevekkel a dobogó azonos fokán állva, mint Michael Phelps és Chad le Clos, hiszen egyedülálló módon hármas holtverseny született. Kenderesi Tamás a fiatalok szemtelenségével ugrott vízbe, és 200 pillangón bronzérmes lett. Kapás Bogi 800 méteres gyorsúszásban országos csúcsot úszva szerezte meg a bronzérmet.
Ha augusztus 12-én az atlétikai stadionra vetettünk egy pillantást, Márton Anitát láthattuk, amint az utolsó, hatodik sorozatban, óriási teljesítménnyel 19,87 méterre lökte el a golyót, ezzel pedig felállhatott a női súlylökés dobogójának harmadik fokára.
Ebből a kis összeállításból kiderül, hogy Rio de Janeiro a magyarok számára szerencsét hozott. Az éremtáblázaton 12. helyen zártunk, 8 arany, 3 ezüst és 4 bronz lett a termés.
Gratulálunk a sportolóinknak, további szép sikereket kívánunk nekik és köszönjük ezeket a feledhetetlen élményeket!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!






















