Focilázban égett az egész ország. 2016-ban Franciaországban labdarúgó Európa-bajnokságot rendeztek, ahol több évtizednyi böjt után a magyar válogatottnak is szurkolhattunk.
A 2016-os franciaországi EB az első volt a sorban, ahol 24 csapat mérettette meg magát, és az első 1972 óta, ahol a magyar nemzeti válogatott is részt vett. A fociláz 2015-től datálható, hiszen Norvégiát 3-1-es összesítéssel ütöttük el a kijutástól a pórselejtezőn. Így alig vártuk már június 14-ét, amikor végre kifutottak a gyepre Bernd Storck fiai Ausztria ellen. Megszólalt a kezdő sípszó, a magyar szurkolók éltették a csapatot, akik a 62.percben tudták ezt megköszönni Szalai Ádám révén, aki gyönyörű gólt gurított a sógorok hálójába. Az i-re a pontot Stiber Zoltán tette fel, a 87. percben lezárta a meccset góljával. A fiúk önfeledten ünnepelhettek a nézőkkel, akik síppal, dobbal,énekszóval köszönték meg az élményt.
4 nappal később már Marseilles-ben vonultak a drukkerek, aminek a világsajtó is a csodájára járt. Ilyen hangulatban képtelenség volt veszíteni. Jött az Izland elleni csata, ami küzdelmesre sikerült. Az északiak vezetést szereztek, de kibrusztoltuk az egyenlítést, még ha az öngóllal is történt. A mérkőzés vége 1-1 lett, de ha a csoportállásra pillantottunk, Magyarország nevét olvashattuk az első sorban.
Június 22-e elhozott nekünk egy kisebb csodát, Lyonban Portugália volt az ellenfél. Portugália, ahol Cristiano Ronaldo vagy Nani terelgetik a labdát, de ha van a csapatban egy Gera Zoli meg egy Dzsudzsák Balázs, akkor nincs mitől félni. A mérkőzés kezdete után 19 perccel Gera Zoli meglőtte az EB legszebb gólját, amire még az első félidőben válaszolt Nani. Kis túlzással még ki sem értek a csapatok a pályára Dzsudzsák Balázs révén újra vezettünk, amit viszont Cristiano Ronaldo nem hagyott szó nélkül. Pár perc múlva alig hittünk a szemünknek, amikor Dzsudzsi újabb gyönyörű gólt lőtt, pár percre újra győztesnek érezhettük magunkat. Ronaldo viszont tett arról, hogy döntetlen legyen a meccs végeredménye. A foci Európa-bajnokság legjobb meccsét játszottuk a portugálokkal, ami 3-3-mal végződött, ezzel biztosítva a helyünket a legjobb 16 között.
A nyolcaddöntőben a világranglista második belga csapattal került szembe az együttes. A menetelés eddig tartott, kiütközött a két csapat közötti különbség, az ellenfél 4-0-s győzelmet aratott.
Összességében sok örömet szereztek nekünk a válogatott tagjai. Köszönjük nekik, és sok sikert kívánunk a világbajnoki selejtezőkhöz! Ahol azért már nagyon látszik, hogy a nyári csoda semmit nem ér. Csak egy gyönyörű, de mégis múló álom volt.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!


















