Lépjen kapcsolatba velünk

Vízkereszt után ide vihetitek a fenyőfákat Egerben

Karácsonyfa

Vízkereszt után ide vihetitek a fenyőfákat Egerben

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A hagyomány szerint vízkereszt, azaz január 6-a után lejár a karácsonyfák ideje és azok az utcára kerülnek. Egerben szelektív hulladékgyűjtő szigetekre vihetitek ki a fákat, valamint külön hulladékszállító autók is begyűjtik azokat.

Mint Jakab Zoltán, a Városgondozás ügyvezető igazgatója elmondta, vízkeresztet, azaz január 6-át követően kezdik el kidobálni az emberek a vágott fenyőfákat. A gyűjtés valójában január közepétől, végétől kezdődik meg, amikor is különjárat gyűjti a fenyőfákat, elméletileg ugyanazokon a napokon, amikor normál hulladékszállítás van az adott utcában  – mesélte.

karácsonyfa

Mint megtudtuk, utána ezeket a fákat aprítékolják, amik energetikai hasznosításra kerülnek. Abban az esetben, ha valaki nem a háza elé kívánja kidobni a karácsonyfáját, az a szelektív hulladékgyűjtő szigetek mellett tudja elhelyezni, ahonnan majd szintén elszállítják azokat. – A Homok utca 26 szám alatt, a hulladék udvarban is le lehet adni a fákat, de a szelektív gyűjtő szigeteket szoktuk ajánlani, mert onnan kupacolva tudjuk elszállítani azokat, de minden utcából is begyűjtjük, ahová ki lesznek rakva – tette hozzá Jakab Zoltán.

Fotó: mindenamisopron.hu

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL