Egerben a hóhelyzet, pontosabban a jéghelyzet sok bosszúságot okoz, a buszmegállók környéke és a mellékutcák most a két legkritikusabb pont.
Sajnos a néhány nappal ezelőtt leesett hó eltakarításának hiánya sok helyen problémákat okoz. Az autósok, a tömegközlekedési járművek és a gyalogosoknak egyaránt szívnak rendesen. Szerencsére hétfő délelőtt helyi járatú buszmegállókban járva azt tapasztaltuk, hogy a belvárosban fokozatosan javul a helyzet, közmunkások dolgoznak a síkosságmentesítésen. A parkoló helyek letakarításában is van némi adósság a mellékutakról nem is szólva. Nagyon sok a dühös egri, aki joggal elégedetlen a hóeltakarítás tempójával, minőségével.
Az egyik legtöbb bosszúságot a buszmegállóknál kialakult jéghegyek leküzdése okozza a tömegközlekedőknek. Itt tapasztalható némi javulás, de rengeteg megállóban tipegve is csak alig lehet leszállni a járatról. Gábor, aki épp buszra várakozott, mérgelődött éppen, hogy alig találkozott közmunkásokkal. – Életveszélyes a leszállás, itt, ebben a megállóban a plázánál láttam, hogy az idősek és fiatalok is megküzdenek a buszra szállással. – mondta.
Telefonon elértük Jakab Zoltánt, a Városgondozás ügyvezető igazgatóját. – Haladnak folyamatosan a kollégák, most még alvállalkozót is igénybe vettünk, aki egy külön kisgéppel segít. Kézi erővel és kis teljesítményű Bobcat-tel dolgozunk, megyünk sorba, először a nagy forgalmúakat, utána pedig a kisebb forgalmúakat takarítjuk – mesélte. Mint fogalmazott: közmunkások sajnos kevesen vannak, mindösszesen 15 fő. Sót és salakot kevernek össze, így próbálják megakadályozni az utak és a járdák síkosságát. Az egyik legfontosabb kérdés persze az volt, hogy mikor áll helyre a rend a megállókban. – Azt gondolom, hogy a ma és a holnapi napon végezni fogunk, de ma mindenképpen nagy lépést teszünk előre, a legforgalmasabbak ma szinte kivétel nélkül meg kell hogy legyenek, mert megy a túlóra ma is – mondta Jakab Zoltán.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















