Lépjen kapcsolatba velünk

Szülői ajándék a szülészetnek – Angéla 30.000 forintért vett kiságyat a kórháznak

16229884 1204055726297867 730074408 o

Szülői ajándék a szülészetnek – Angéla 30.000 forintért vett kiságyat a kórháznak

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az egri Inhaizer házaspár, Angéla és Hubert Nimród praktikus babaöblöt ajándékozott a Markhot Ferenc Kórház Szülészeti-Nőgyógyászati osztályának.

Angéla november 13-án szülte meg a kórházban első gyermekét, akinek a Nimród Kristóf nevet adták. Angéláék a szülést követően kapták meg a kórház egyetlen babaöblét, amely jó szolgálatot tett, hiszen az anyuka a nehéz szülés után kényelmesen együtt tudott lenni újszülött babájával, mivel nem kellett felkelnie és élvezhették egymás közelségét. A pozitív tapasztalat nyomán döntött úgy a házaspár, hogy vesznek egy ilyen ágyat a kórháznak.

16229884_1204055726297867_730074408_o

Fotó: Inhaizer Angéla

– Nagyon meg voltunk elégedve, örültünk, hogy egészséges babánk van, ezért úgy döntöttük, hogy szeretnénk segíteni, így vettünk egy másik babaöblöt. Nagyon praktikus egy ilyen babaöböl, hiszen nagy könnyebbséget jelent. Főként azoknak a mamáknak segít, akik császárral szültek, így azok az ágyból gondozhatják újszülött babáikat. Ilyenkor ott van mellettünk a kicsi, de mégis külön ágyban fekszik. Nagyon megható volt, hogy két éjszakán át használhattuk, pedig nem is császárral szültem – mesélte. Angéla elárulta azt is, hogy matraccal együtt 30.000 forintba kerül egy ilyen babaöböl. Az anyukától megtudtuk, hogy mindketten jól vannak, és azt is elárulta, terveznek még babát a jövőben.

EU6I6020-2

archív fotó


A Baba-barát címmel rendelkező Markhot Ferenc Kórház szülészetén így már két speciális babaágy segíti a csecsemő és anyukájuk együttlétének kényelmét. Az első babaöbölt az elmúlt év nyarán az ELTE oktatói, végzett hallgatói által szervezett akció részeként kapta adományként az osztály.  Ugyanis a Séta a „SzüléSzületés minőségéért  2016” kezdeményezés  keretében látogattak el a Baba-Barát Markhot Ferenc Kórház Szülészeti-Nőgyógyászati osztályára az ELTE PPK Perinatális szaktanácsadó szakának oktatói.

A Markhot Ferenc Kórház 2010-ben kapta meg a „Baba-Barát Kórház” címet, melyet azóta már megújított. Az intézmény elkötelezett híve az anyatejes szoptatásnak és biztosítja az anyukák számára az együttlétet a megszületett gyermekével. Az intézmény Szülészet-Nőgyógyászati osztályán az országos átlagnál 30%-al kevesebb a császármetszések aránya. Folyamatosan javulnak az ellátás feltételei is, 2016-ban  18 millió Ft értékben egy új ultrahang készüléket és két ultrahang fejet kapott az osztály és a szakrendelő uniós pályázat keretében. A fejlesztések a minőségi betegellátást célozzák meg és megfelelnek a Baba-Barát Kórház elvárásainak.

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL