Szerdán Dr. Juhász Attila Simon, Felsőtárkány polgármestere, a Heves Megyei Közgyűlés képviselője a Polgárok Házában tartott sajtótájékoztatót arról, hogy az ellenzék sem a béremeléseket, sem az adócsökkentéseket nem támogatja.
Mint Dr. Juhász Attila Simon, Felsőtárkány polgármestere, a Heves Megyei Közgyűlés képviselője elmondta, tényszerű, hogy a magyarországi ellenzéki pártok nemet mondanak a fizetésemelésekre. – Elég megnézni 2012 óta a statisztikákat, diagramokat, amik abban a vonatkozásban készültek el, hogy hogyan alakultak a minimálbér-emelések. Egyértelműen látszik, hogy amikor a Fidesz van hatalmon, akkor egy jelentős minimálbér-emelés van – jelentette ki.
Hozzátette, hogy a minimálbér csak az egyik sarokpont, hiszen a fizetés nagyon fontos tényezője egy család fenntartásának, valamint lényeges a családtámogatási rendszer is. Ezt a Fidesz dolgozta ki és vitte véghez, illetve kiszámítható gazdasági környezetet teremtett az országban. – Így, hogy gazdaságilag megalapozott ez a családtámogatás és a minimálbér-emelés, ezt nem hitelből, hanem a magyar emberek teljesítményéből tudja biztosítani a kormányzat, így hosszú távon is fenntartható – mondta.
Ez egy jelentős dolog a településvezetőknek is, hiszen azon túl, hogy a munkavállalók 25 százalékának több lesz a fizetése, így a meglévő és betelepülni vágyó vállalkozások is látják, hogy egy kiszámítható gazdasági környezetben tudnak fejlődni. Ezáltal növekedhet a települések megtartó ereje is.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















