Lépjen kapcsolatba velünk

Ismét hősök lettek az egri nők!

U6I4986

Ismét hősök lettek az egri nők!

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Mint korábban megírtuk, a hétvégén rendezték meg a Leányka úton a hagyományos Dobó Kupa felkészülési tornát, valamint a 31. Imola-Hírlap-Kupát. A Dobó Kupát az egriek, míg a Hírlap-Kupát Heves megye válogatottja nyerte.

Nyolc másodosztályú női kézilabdacsapat részvételével két napon át láthattuk Egerben a hagyományos téli felkészülési tornát, a Dobó Kupát. Rutka Péter, csapatvezető elárulta, hogy a kitűzött cél a döntőbe jutás volt. Ennek szellemében szombaton sikeresen napot zártak az Eszterházy KFSC kézis lányai.

_U6I4986-2

Egész hétvégén megállíthatatlan volt a csapat

Az első meccsen a Balmazújvárost verték meg 28-19-re, a második meccsen pedig 28-21-re nyertek a Gárdony Pázmánd gárdája ellen. Vasárnap kora délután a Rinyamenti KC ellen léptek pályára, ahol újra nagyarányú diadalt arattak a lányok, ugyanis 33-21-gyel hagyták helyben a riválist. Ezzel az eredménnyel bejutottak a döntőbe a csajok, ahol a Szombathely csapatával néztek farkasszemet.

_U6I5068-2

A csapatmunka meghozta a várt eredményt

Ahogy Rutka Péter elmondta, a döntőben az első 18 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik hol a másik vezetett, utána sajnos gyermeteg hibákat követtek el az egri lányok. – 7 perc alatt leromboltuk azt, amit addig felépítettünk, így egy elég komoly hátrányba kerültünk, a szünetben 4 góllal vezetett az ellenfél – mesélte. Amint mondta, az utolsó negyed óra hozta meg az áttörést, a frissesség jelentette a különbséget a két csapat között, így sikerült szoros meccsen, 26-25-re győzedelmeskedni, megnyerve ezzel a két napos Dobó Kupát.

16444076_1738502729512116_1344299995_o

A Dobó Kupa győztesei az egri lányok

Néhány játékos kiemelkedőt nyújtott, Győrffy Alexandra a kapuban, a mezőnyben pedig Scheffer Zsanett mutatott elképesztő teljesítményt, az i-re pedig Kovács Fanni tette fel a pontot góljával, ami eldöntötte a meccset. – Nagyon boldogok vagyunk, hiszen nagyon jó csapatot győztünk le, komoly riválist sikerült fölülmúlni – mesélte Rutka Péter. Gratulálunk a kupagyőzelemhez, és további sok sikert kívánunk!

Vasárnap újra megrendezték az Imola Cégcsoport által 16. éve támogatott Hírlap-kupát Egerben, aminek a Kemény Ferenc Sportcsarnok adott otthont. Ezen a kupán, ami egyben a 7. Fesztbaum Béla teremlabdarúgó-torna, ezúttal is megyénk legjobbjai állnak ki egymás ellen.

2092_kep364588e286390eac

Heves megye válogatottja volt a Hírlap-Kupa legjobb csapata

A kupát Heves megye válogatottja nyerte, a második helyen Felsőtárkány végzett, míg a bronzérmet az FC Hatvan csapata szerezte meg. A hazai, egri csapat a negyedik helyen zárta a 31. Imola-Hírlap-Kupát.

Forrás: heol.hu

Fotó: Rutka Péter

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL