Mint korábban megírtuk, a hétvégén rendezték meg a Leányka úton a hagyományos Dobó Kupa felkészülési tornát, valamint a 31. Imola-Hírlap-Kupát. A Dobó Kupát az egriek, míg a Hírlap-Kupát Heves megye válogatottja nyerte.
Nyolc másodosztályú női kézilabdacsapat részvételével két napon át láthattuk Egerben a hagyományos téli felkészülési tornát, a Dobó Kupát. Rutka Péter, csapatvezető elárulta, hogy a kitűzött cél a döntőbe jutás volt. Ennek szellemében szombaton sikeresen napot zártak az Eszterházy KFSC kézis lányai.
Az első meccsen a Balmazújvárost verték meg 28-19-re, a második meccsen pedig 28-21-re nyertek a Gárdony Pázmánd gárdája ellen. Vasárnap kora délután a Rinyamenti KC ellen léptek pályára, ahol újra nagyarányú diadalt arattak a lányok, ugyanis 33-21-gyel hagyták helyben a riválist. Ezzel az eredménnyel bejutottak a döntőbe a csajok, ahol a Szombathely csapatával néztek farkasszemet.
Ahogy Rutka Péter elmondta, a döntőben az első 18 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik hol a másik vezetett, utána sajnos gyermeteg hibákat követtek el az egri lányok. – 7 perc alatt leromboltuk azt, amit addig felépítettünk, így egy elég komoly hátrányba kerültünk, a szünetben 4 góllal vezetett az ellenfél – mesélte. Amint mondta, az utolsó negyed óra hozta meg az áttörést, a frissesség jelentette a különbséget a két csapat között, így sikerült szoros meccsen, 26-25-re győzedelmeskedni, megnyerve ezzel a két napos Dobó Kupát.
Néhány játékos kiemelkedőt nyújtott, Győrffy Alexandra a kapuban, a mezőnyben pedig Scheffer Zsanett mutatott elképesztő teljesítményt, az i-re pedig Kovács Fanni tette fel a pontot góljával, ami eldöntötte a meccset. – Nagyon boldogok vagyunk, hiszen nagyon jó csapatot győztünk le, komoly riválist sikerült fölülmúlni – mesélte Rutka Péter. Gratulálunk a kupagyőzelemhez, és további sok sikert kívánunk!
Vasárnap újra megrendezték az Imola Cégcsoport által 16. éve támogatott Hírlap-kupát Egerben, aminek a Kemény Ferenc Sportcsarnok adott otthont. Ezen a kupán, ami egyben a 7. Fesztbaum Béla teremlabdarúgó-torna, ezúttal is megyénk legjobbjai állnak ki egymás ellen.
A kupát Heves megye válogatottja nyerte, a második helyen Felsőtárkány végzett, míg a bronzérmet az FC Hatvan csapata szerezte meg. A hazai, egri csapat a negyedik helyen zárta a 31. Imola-Hírlap-Kupát.
Forrás: heol.hu
Fotó: Rutka Péter
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!



















